Україна не отримає транш МВФ в цьому році – ЗМІ

Влада не встигне проголосувати законопроекти, які обговорювалися з Фондом. Рішення МВФ щодо України хвалять не раніше лютого, пишуть ЗМІ.

Україна не отримає грошей від МВФ до кінця поточного року, пише в п’ятницю, 6 грудня, LIGA.net з посиланням на трьох високопоставлених співрозмовників у різних держструктурах.

“Ми не встигли виконати prior actions, які обговорювалися з Фондом. Для того, щоб потрапити на грудневе засідання Ради МВФ, потрібно було, щоб потрібні закони до поточного моменту вже були проголосовані в парламенті”, – зазначив співрозмовник з фінансових держструктур.

За інформацією видання, перш за все йдеться про зміни в закон Про систему гарантування вкладів (в тому числі, позиції, що непрямо стосуються можливої ​​ренаціоналізації ПриватБанку, а також стягнення боргів власників інших банків-банкрутів). Законопроекти повинні були потрапити в Раду ще в кінці листопада. Інший співрозмовник LIGA.net розповів, що зараз завершено процес узгодження тексту змін між українськими держструктурами і Фондом.

За його словами, уряд як і раніше сподівається, що меморандум буде підписаний найближчим часом, і Україна отримає SLA (Staff Level Agreement – принципову згоду Фонду кредитувати країну) ще в цьому році.

“Ми наближаємо меморандум як можемо – це більш важливо, ніж безпосередньо гроші. Для цього нам не потрібно орієнтуватися на засідання Борда МВФ”.

Наступна можливість офіційно отримати програму Фонду у України буде в лютому, коли керівництво МВФ вперше збереться після перерви на різдвяні свята.

Раніше Нацбанк озвучив сценарій отримання нових кредитів МВФ. У центробанку зазначили, що нова угода може бути підписана до кінця року.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *