Удар по самолюбству Китаю: що відбувається між Пекіном і Вашингтоном

Основні тези

  • Китай ввів санкції проти трьох американських компаній у відповідь на дії США щодо Тайваню та санкцій проти китайських компаній.
  • Китайська економіка страждає від санкцій США й переживає складні часи в економіці.
  • Санкції Китаю є більше “іміджевими”, навряд чи вони матимуть практичний вплив на США.

Китай запровадив санкції проти трьох американських компаній зі сфери оборони й промисловості. Ймовірно, це відповідь на схвалення Держдепом США продажу зброї Тайваню, а також на санкції, які перед тим наклав Вашингтоном проти низки китайських компаній.

Політолог Максим Джигун розповів 24 Каналу, що відповідь Пекіну не забарилася й вона симетрична до тієї, що застосували Сполучені Штати. Однак у випадку Китаю це більше іміджевий крок.

Китай і США “обмінялися” санкціями

Після того, як держсекретар США Ентоні Блінкен відвідав Китай, він виступив із заявою про результати перемовин. На телебаченні політик відверто сказав, що Китай передає Росії зброю та що саме робитимуть Сполучені Штати проти китайських компаній для того, аби обмежити їхній вплив на російсько-українську війну.

Це дуже серйозний, болючий удар по самолюбству, по статусності, по культурній величі Китаю, на який мала бути відповідь. Вона була не такою швидкою, але абсолютно симетричною. Китай не придумав нічого іншого, як також ввести санкції,
– зауважив політолог.

Однак це більше іміджевий крок, спроба продемонструвати, що Сполучені Штати певною мірою залежать від Китаю, їхньої торговельної співпраці. Проте економічні розрахунки стверджують, що Китай залежний від США значно сильніше ніж вони від нього. Тому залишається питанням, чи матимуть такі демонстративні речі практичний вияв.

Будь-які санкції Сполучених Штатів дуже боляче б’ють по китайській економіці, адже країна і без того перебуває у серйозній рецесії, має дуже низькі темпи економічного зростання. Сі Цзіньпін розраховував на інший темп розвитку, але не зміг його досягти,
– зауважив Максим Джигун.

Тому зараз він може гарно “продати” своє рішення про санкції внутрішньому споживачеві, продемонструвати друзям з авторитарного кола, але насправді це не матиме критичного впливу, який зараз завдають санкції Сполучених Штатів проти Китаю і проти Росії. Адже країна-агресорка постачає багато речей, які потрібні Пекіну для продовження конфронтації із Заходом.

Співпраця Росії та Китаю: що відомо

  • У Великій Британії заявили, що Китай може надавати Росії летальну зброю. Вона або буде надходити, а, можливо, уже надходить до країни-агресорки. Цілком ймовірно, що її використають у війні з Україною. Раніше Китай прагнув зберігати нейтралітет у конфлікті.
  • У травні Пекін відвідав президент Росії Владімір Путін. Після перемовин Сі Цзіньпін заявив, що вважає Росію “добрими сусідом і надійним партнером”. Відносини між країнами китайський лідер назвав “еталоном” і зауважив, що вони гартувалися “у важких умовах”. Також Сі наголосив, що готовий розвивати нові плани співпраці.
  • Перед поїздкою у Китай Владімір Путін висловився про переговори з Україною та китайську “формулу миру”. Диктатор заявив, що підтримує її, але вимагає “гарантій від України”. Так звана “формула миру” передбачає переговори між сторонами, відмову України від окупованих територій, зняття санкцій та низку інших цинічних пунктів.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *