У світі різко зросли ціни на каву

Основною причиною зростання цін є зниження врожаю в Гондурасі — третьому за розміром виробнику арабіки у світі.

 

Ціни на каву підскочили більш ніж на 25% за останні тижні на ознаках скорочення виробництва в Латинській Америці. Про це напередодні повідомила газета The Wall Street Journal.

 

Зазначається, що котирування ф’ючерсів досягли $ 1,173 за фунт (близько $ 2,16 за 1 кг) на Intercontinental Exchange (ICE) в порівнянні з приблизно 93 центів у середині жовтня на побоюваннях браку поставок.

 

Запаси кави на складах, що відслідковуються ICE, знизилися майже на 78 тис. мішків (1 мішок = 60 кг) за останні тижні. Трейдери вважають, що основною причиною цього є зниження врожаю через посушливу погоду в Гондурасі — третьому за розміром виробнику арабіки у світі. Погані погодні умови спостерігаються також у Бразилії і Перу.

 

Арабіка росте в основному в країнах Латинської Америки. Частка Гондурасу у світовому виробництві становить менше 10%, однак основна маса кави, що має сертифікат ICE, надходить на біржу з цієї країни. В результаті гондураська кава справляє непропорційно великий вплив на формування цін, зазначає сировинний брокер Marex Spectron.

 

На ймовірність очікувань подальшого підвищення цін вказує скорочення числа «коротких позицій» до мінімуму з липня, зазначається у статті.

 

Міжнародна організація кави (ICO) прогнозує, що виробництво кави у 2019-2020 сільськогосподарському році знизиться на 0,9% — до 167,4 млн мішків, що приблизно становить 10 млн тонн.

 

У тому числі урожай арабіки може впасти на 2,7% — до 95,68 млн мішків. Це буде мінімальний обсяг виробництва за останні чотири роки.

 

При цьому очікується, що попит на каву у світі зростатиме. Зокрема, в наступному році прогнозують зростання споживання в країнах Азіатсько-Тихоокеанського регіону на 3%, в Європі — на 1-2%.

 

Нагадаємо, в березні 2019 року закупівельні ціни на каву в світі рекордно впали. Ціни на арабіку подешевшали до 13-річного мінімуму через побоювання перевиробництва — до 94,65 цента за фунт (близько $ 2 за 1 кг).

 

Також повідомлялося, що восени минулого року Гондурас заявив про намір створити блок виробників кави, щоб домогтися «справедливих» світових цін на цей продукт.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *