У Сенаті США заявили, що можуть зупинити СП-2

Санкції США можуть на рік затримати введення в експлуатацію газопроводу або навіть взагалі зупинити його будівництво, повідомили в Сенаті.

Сенатор-республіканець Тед Круз заявив, що американські санкції можуть більше року затримати введення в експлуатацію газопроводу Північний потік-2 або навіть взагалі зупинити його будівництво. Про це повідомляє Європейська правда з посиланням на сайт політика.

Круз закликав Сенат розглянути і прийняти проект «Закону про захист енергетичної безпеки Європи».

«Як ви знаєте, комітет схвалив моє законодавство щодо Північного потоку-2. Я сподіваюся, що Сенат прийме його, і Палата теж. Поточні прогнози говорять, що трубопровід буде завершений до січня. Це означає, що у нас може бути два місяці, щоб зробити це. І якщо ми не зможемо це зробити, ми значно посилимо Путіна за рахунок інших країн вільного світу», — сказав він.

Сенатор також заявив, що адміністрація президента може використовувати свої повноваження, передбачені законом «Про протидію противникам США за допомогою санкцій» (CAATSA) з тією ж метою — накласти санкції на будь-яку компанію, яка вирішить брати участь в будівництві трубопроводу.

Круз додав, що в Білому домі йдуть обговорення, чи використовувати ці повноваження. За словами законодавця, якщо Конгрес або Білий дім введуть санкції проти компаній, що беруть участь в будівництві Північного потоку-2, то проект припинить існування, оскільки у Росії немає технологій прокладання газопроводу по дну моря.

«У гіршому випадку введення санкцій проти компаній призупинить Північний потік-2 більш ніж на рік. При найкращому розкладі, який здається мені більш імовірним, ми разом зупинимо трубопровід», — сказав він.

Нагадаємо, у Німеччині готуються до запуску Північного потоку-2. Першу нитку газопроводу Eugal планують ввести в експлуатацію 1 січня 2020 року. Друга буде добудована до кінця наступного року.

Північний потік-2

Північний потік-2 побудують в обхід вод Данії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *