Київська міська рада прийняла рішення про перейменування двох столичних вулиць на честь відомих українських діячів.
Київська міська рада перейменувала вулицю Виборзьку в честь Олекси Тихого, а проспект Комарова в честь Любомира Гузара. Про це в четвер, 14 листопада, повідомляє прес-служба Київради.
Відзначається, що Виборзька вулиця в Солом’янському районі була названа в честь російського міста Виборга, яке до XVIII століття належало Швеції. Її перейменування на честь відомого політв’язня, правозахисника, співзасновника Української Гельсінської спілки Олекси Тихого підтримали 75 депутатів Київради.
Олекса Тихий був членом-засновником Української Гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Працював учителем біології, а згодом – історії. Коли під радянськими танками опинилася свобода Угорщини, Тихий написав свій протест проти агресії і відправив його до Москви. За такий “наклеп” Олекса Тихий отримав сім років таборів. Після звільнення він багато працював для збереження української мови, зокрема, на Донбасі. За цю діяльність він був заарештований в 1977 році і засуджений на 10 років. Помер Олекса Тихий в тюремній лікарні в Пермі. Посмертно був реабілітований.
Також Київська міськрада перейменувала проспект Космонавта Комарова в честь архієпископа Української греко-католицької церкви Любомира Гузара.
Відповідне рішення підтримали 74 депутати Київради.
“Проспект Комарова названий на честь Комарова Володимира Михайловича, який, безсумнівно, був видатною людиною, але він не мав ніякого відношення ні до України, ні до столиці. Це перейменування направлено, в першу чергу, на честь видатної особистості, а не на реалізацію державної політики в сфері декомунізації”, – йдеться в повідомленні.
Любомир Гузар – український релігійний діяч, священик, єпископ, верховний архієпископ Львівський, десять років був патріархом-предстоятелем Української греко-католицької церкви.
Гузар помер 31 травня 2017 року на 85-му році життя.
“Уже кілька десятків років Блаженніший Любомир Гузар залишається моральним авторитетом для цілого покоління українців. І бажання вшанувати його пам’ять шляхом перейменування вулиці на його честь, знайшло підтримку киян під час громадських слухань”, – йдеться в повідомленні. У Київраді відзначили, що таке перейменування підтримали 85% тих, хто голосував у ході громадських слухань.
Декількома днями раніше в Києві з’явилися вулиці Аміни Окуєвої та Андрія Аболмасова. Всього нові назви отримали 40 вулиць.
Раніше Зеленський запропонував називати вулиці іменем Кличка.
Источник: www.ua.korrespondent.net