Ворог активізував БпЛА “Оріон”: у чому проблема збиття цих дронів

Ворог активізував БпЛА “Оріон”: у чому проблема збиття цих дронівОсновні тези

  • Зростає застосування розвідувально-ударних БпЛА “Оріон” російськими окупаційними військами для проведення розвідки та ударів по позиціях ЗСУ, особливо в Курській області та над Чорним морем.
  • Україна знайшла ефективний спосіб боротьби з розвідувальними БпЛА за допомогою FPV-дронів, але головною проблемою є доставка цих дронів-перехоплювачів до локацій, де оперують БпЛА “Оріон”.

Автор колонки: Олександр Коваленко

Спостерігається зростання застосування розвідувально-ударних БпЛА “Оріон”. При цьому, масштаб проблеми зростає аналогічно із застосуванням свого часу таких розвідувальних БпЛА, як Орлан-10, ZALA тощо, які зараз заполонили прикордонну та ближню тилову зону в Україні.

Проблема дронів “Оріон”

БпЛА “Оріон” російські окупаційні війська дуже активно застосовували на початку повномасштабного вторгнення в Україну. Причому настільки нахабно, що залітали ними вглиб неокупованої території. Це призвело до швидкого зростання втрат серед цих безпілотників та відмови від їх застосування на тривалий час.

Останнє збиття БпЛА “Оріон” верифіковане травнем 2023 року, а загалом втрата такого апарату – 24 вересня 2024 року. Днями через технічні проблеми БпЛА “Оріон” впав на склад лісоматеріалів у районі Таганрога. Але, не про те мова.

Російське окупаційне військо зараз застосовує БпЛА “Оріон” для проведення цілодобової розвідки на безпечній від зони дії української ППО відстані або в зонах її відсутності.

Наприклад, у Курській області БпЛА “Оріон” постійно завдають ударів по позиціях та техніці Сил оборони України. Над Чорним морем БпЛА “Оріон” цілодобово баражує та веде розвідку у напрямку Миколаївської та Одеської областей.

Зараз ми знайшли спосіб боротьби з розвідувальними БпЛА типу “Орлан-10”, ZALA тощо без застосування ППО та навіть легкої авіації. Перехоплення за допомогою FPV-дрону показало свою ефективність та життєздатність.

У випадку з БпЛА “Оріон” головною проблемою є доставка FPV-дрона-перехоплювача до локації, де ширяє ціль.

У випадку з Півднем України, БпЛА “Оріон” кружляє за 150 – 180 кілометрів від узбережжя, тому постає питання про подолання саме цієї відстані FPV-дроном, для чого необхідний з відповідним ТТХ носій. У Курській області переважно проблемою буде висота, де оперує БпЛА “Оріон”, – до 7 кілометрів.

У будь-якому випадку ця проблема вирішувана, але якщо її почати вирішувати занадто пізно, то буде вже пізно.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *