Вітренко розповів, як сперечався з Путіним про газ

Топ-менеджер Нафтогазу брав участь у переговорах щодо газу в Парижі, коли там зібралися лідери нормандського формату.

 

Виконавчий директор Нафтогазу Юрій Вітренко заявляє, що під час переговорів щодо газу в Парижі сперечався з президентом Росії Володимиром Путіним. Про це він розповів в інтерв’ю виданню Гордон.

 

 

Переговори щодо газу в Парижі відбулися 9 грудня. Тоді в них, крім Вітренка і Путіна брали участь президент України Володимир Зеленський, міністр енергетики Олексій Оржель, його російський колега Олександр Новак і голова Газпрому Олексій Міллер.

 

За словами Вітренка, під час зустрічі президент Росії “сипав деталями на тему українсько-російських газових відносин, знав усі суми і ставки”. Вітренко зазначив, що Путін “хоче сам розбиратися в деталях, хоче показувати себе як людину, яка знає, про що говорить”.

 

“Я був, чесно кажучи, трошки в шоці… Не щодня доводиться сперечатися з Путіним”, – зазначив чиновник, додавши, що російська сторона “до останнього” була проти транзиту газу через українську територію.

 

На думку Вітренка, делегація з Росії прагнула перешкодити Україні отримувати дохід від транзиту. При цьому в Нафтогазі розраховували, що в разі непідписання договору Київ продовжив би забирати в рахунок погашення боргу зарубіжні активи Газпрому.

 

Як відомо, Україні та Росії вдалося домовитися про новий газовий контракет в останні дні 2019 року.

 

За новим транзитним контрактом Газпром повинен поставити через Україну 65 млрд кубів газу в 2020 році. Виходячи з цих обсягів, середньодобове прокачування має становити близько 180 млн кубометрів. При цьому Газпром зобов’язаний платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

 

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *