Виручка Газпрому від продажу газу в Європу різко впала

Прибуток російської компанії впав через падіння обсягу поставок і зниження середніх цін на газ.

 

За дев’ять місяців 2019 року чистий виторг російського Газпрому від продажу газу в Європу та інші країни далекого зарубіжжя впав на 242 мільярди рублів (12%). Про це йдеться у звіті компанії.

 

 

Причиною такого результату названі падіння на 8% обсягу поставок, а також зниження середніх цін на газ на 5% в рублевому вираженні і на 10% — в доларовому.

 

Втрати на європейському ринку привели до зниження всієї чистої виручки від продажу газу на 8%. При цьому на ринку країн пострадянського простору і внутрішньому виручка Газпрому зросла на 6% і 5% відповідно. Здебільшого, це пов’язано зі збільшенням середніх цін як в рублях, так і в доларах.

 

В цілому, прибуток від продажів Газпрому скоротився на 29% (973 мільярда проти 1,39 трильйона рублів), але за рахунок зниження фінансових витрат компанії вдалося збільшити чистий прибуток на 4%.

 

Напередодні в Нафтогазі заявили, що в пропозиціях Газпрому про продовження контракту на транзит газу сказано про перекриття вентиля з 1 січня.

Раніше в НАК повідомили, що крайній термін для укладення довгострокового контракту на транзит газу з Росією — 13 грудня.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *