Вето президентки подолали: парламент Грузії остаточно ухвалив закон про “іноагентів”

Основні тези

  • Парламент Грузії остаточно ухвалив закон про “іноагентів” попри вето президентки.
  • Протести відбувалися під час голосування, а Захід попереджав про можливі наслідки закону для країни.
  • Депутати подолали вето президентки та затвердили закон; він може бути підписаний главою парламенту, якщо президентка відмовиться.
  • Закон передбачає реєстрацію ЗМІ та організацій, які отримують доходи від іноземних джерел, як “іноагентів”, і можливі штрафи за порушення.

У Грузії все ж ухвалили закон про іноагентів – таке рішення парламенту / engin akyurt, Unsplash

00:00

1x

1x

Аудіо синтезовано з використанням AI.

Одіозний закон про іноагентів офіційно має назву “Про прозорість іноземного впливу”. Він копіює російський закон, тож у Грузії тривали протести.

Під час голосування також відбувалися протести. А коли члени парламенту пішли із зали, люди кричали їм “Раби!”. Захід попереджав: якщо закон набуде чинності, Грузія не зможе вступити в Євросоюз.

Як голосували депутати

Саломе Зурабішвілі виклала свої мотивовані зауваження та наклала вето на документ. Але парламентарі подолали вето та цим остаточно затвердили закон про іноагентів.

66 депутатів проголосували проти вмотивованих зауважень Зурабішвілі, за подолання її вето виступило ще більше – 84 депутати. Проти були тільки 4 людини.

Закон все одно підпишуть, навіть якщо президентка проти

Тепер протягом трьох днів закон мають передати президентці Грузії – так сказано в конституції країни. Саломе Зурабішвілі може підписати та опублікувати документ у 5-денний термін.

Так, якщо вона відмовиться підписати закон, його підпише інша людина – глава парламенту Шалва Папуашвілі. Він підпише та опублікує закон про іноагентів. Тож документ можуть опублікувати вже на початку червня, а до серпня завершаться всі процедури.

Що передбачає закон

За попередньою інформацією, вже із серпня ЗМІ та недержавні організації, які за даними 2023 року отримували понад 20% доходу з-за кордону, протягом місяця мають через Будинок юстиції внести заяву про реєстрацію як організації, що переслідують інтереси іноземної сили. Інакше на них буде накладено штрафи. Щоб виявити організації, які “переслідують інтереси іноземної сили”, та перевірити виконання вимог закону, Міністерство юстиції у будь-який час може провести моніторинг, а уповноважений чиновник – отримати необхідну інформацію, зокрема персональні дані,
– пояснює “Ехо Кавказу”.

Зрозуміло, що “іноагентом” у Грузії можна буде оголосити будь-кого. І максимально ускладнити життя цій людині чи організації, що є дуже зручним у боротьбі проти опозиції.

Під час одного з численних читань закону в парламенті депутати навіть билися, але це не допомогло. Чи зможе опозиція перемогти правлячу “Грузинську мрію” – читайте тут.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *