В Україні дозволили мобілізувати перших засуджених до Нацгвардії

У Хмельницьку розглянули справи про мобілізацію засджених / Колаж 24 Каналу (Фото shutterstock)

00:00

1x

1x

Аудіо синтезовано з використанням AI.

Хмельницький районний суд розпочав розгляд перших подань щодо мобілізації засуджених. Зокрема, двоє засуджених захотіли служити за контрактом у Нацгвардії.

Суд почав розглядати перші подання 21 травня. Відомо, що служити за контрактом захотіли засуджені за крадіжки.

Що відомо про розгляд справ засуджених, які захотіли мобілізуватись

У вівторок, 21 травня Хмельницький міськрайонний суд розпочав розгляд перших подань установ Державної пенітенціарної служби України, що діють в області, про умовно-дострокове звільнення засуджених від відбування покарання для проходження військової служби та встановлення адміністративного нагляду відносно них,
– заявили у суді.

Там пояснили, що у цей же день клопотання засуджених окремо підтримали прокурор та представник Хмельницького слідчого ізолятора. Так, суд:

  • ці клопотання задовольнив,
  • зобов’язав Хмельницький слідчий ізолятор невідкладно, не пізніше 24 годин після набрання ухвал законної сили, умовно-достроково звільнити чоловіків від відбування покарання для проходження військової служби за контрактом,
  • передати чоловіків до підрозділів Національної гвардії України, доставивши до Хмельницького об’єднаного міського ТЦК та СП для укладення контракту та проходження військової служби.

Подання суд розглядав на відкритому дистанційному судовому засіданні в режимі відео конференції.

Обидвоє засуджених виявили бажання проходити військову службу за контрактом, що відповідає вимогам проходження військової служби за контрактом, визначеним статтями 21-5 закону “Про військовий обов’язок і військову службу”,
– пояснили в суді.

Що відомо про добровольців

Мобілізуватись до Нацгвардії вирішили чоловіки 2000 та 1981 років народження. Вони проживали у селах Хмельницького та Красилівського районів Хмельницької області. Відомо, що:

  • засудили чоловіків за крадіжки згідно зі статтею 185 кримінального кодексу України перед війною, у жовтні та листопаді 2022 року, відповідно;
  • вони мали відбути термін 4 роки та 9 місяців та 5 років і 5 місяців відповідно.

За даними ухвали суду, кожен із чоловіків:

  • придатний до військової служби за станом здоров’я,
  • пройшов професійно-психологічний відбір,
  • має достатній рівень фізичної підготовки для виконання покладених на них тепер обов’язків.

Над мобілізованими засудженими протягом року буде адміністративний нагляд, проте не довше їхнього звільнення з військової служби. Наглядатимуть за бійцями командири військової частини, у яких ті проходитимуть військову службу за контрактом.

Засудженим мобілізованим заборонили:

  • перебувати поза межами місця дислокації військової частини,
  • виїжджати в особистих справах без дозволу командира.

До речі, кожна з ухвал підлягає негайному виконанню. Проте скаргу на неї можна подати до Хмельницького апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення. Якщо особа перебуває під вартою – у той же строк з моменту отримання копії ухвали.

Зверніть увагу! В Україні дозволили мобілізувати засуджених. Відповідний закон 17 травня підписав Володимир Зеленський. Перед цим за нього у другому читанні проголосувала Верховна Рада. Проте мобілізованими можуть бути тільки засуджені за нетяжкими статтями. Натомість засуджені за умисне вбивство, зґвалтування, сексуальне насильство та злочини проти основ національної безпеки, а також корупціонери мобілізуватись не зможуть.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *