Оригінальне фото “заважує” 1,5 Гб. Нове зображення спростувало думку про безперервне зореутворення в галактиці.
Вчені створили найбільш детальне зображення центру галактики Чумацький шлях. Результат їхньої роботи показали на відео на офіційному YouTube-каналі European Southern Observatory (ESO).
Знімок вдалося зробити завдяки інфрачервоній камері HAWK-I. Отримане зображення чітко демонструє центральну частину нашої галактики крізь хмари зоряного пилу. Також вчені показали різницю між знімком з камери телескопа та інфрачервоної камери.
Завдяки цьому зображенню вчені дізналися, що зореутворення в центрі галактики не було безперервним, як вважалося до цих пір. Виявилося, що спалах зореутворення, який стався близько 1 млрд років тому, “породив” безліч зірок. Їхня загальна маса, імовірно, досягла кількох десятків мільйонів Сонць.
Оригінальне фото має розширення 40303×17463 пікселів і займає 1,5 Гб. При цьому кутова роздільна здатність знімка всього 0,2 секунди дуги. Це еквівалентно тому, якби з Києва можна було розрізнити футбольний м’яч у Хмельницькому.
Напередодні в NASA показали вибух паливного бака ракети. Також Корреспондент писав про те, що до Землі летить перша в історії міжзоряна комета.
Источник: www.ua.korrespondent.net