Спільне комюніке Саміту миру: яка ще країна відкликала свій підпис, а хто з’явився

Спільне комюніке Саміту миру: яка ще країна відкликала свій підпис, а хто з’явився Ірина МарціяшОсновні тези

  • Список країн, що підтримали комюніке Саміту миру, зменшився.
  • Так, Руанда відкликала свій підпис.
  • Також відомо, що Вселенський патріархат з’явився у списку підписантів.

Відомо, хто ще відкликав свій підпис під комюніке Саміту миру / Фото Офіс Президента

Список країн, які підтримали спільне комюніке за підсумками Саміту миру у Швейцарії, змінився. Так, з цього списку зникла ще одна країна.

Про це свідчить оновлений список підписантів, який опублікував сайт МЗС Швейцарії.

Яка ще одна країна відкликала підпис у спільному комюніке Саміту миру

Так, після моніторингу оновленого списку підписантів спільного комюніке Глобального саміту миру, зрозуміло, що свій підпис відкликала одна з африканських країн. Власне, йдеться про Руанду.

У списку підписантів, який представили 16 червня, Руанда була присутня, згідно ж з оновленим переліком цієї африканської країни в ньому немає.

Водночас у переліку з’явився Вселенський патріархат, якого не було станом на 16 червня. Зауважимо, що на Саміті він мав статус спостерігача.

Раніше свої підписи під підсумковою декларацією Глобального саміту миру відкликали Ірак і Йорданія.

Спільне комюніке: основне

Учасники, які підписали комюніке, підтверджують відданість утриманню від погрози силою або її застосування проти територіальної цілісності чи політичної незалежності будь-якої держави, принципам суверенітету, незалежності й територіальної цілісності всіх держав, разом з Україною, у межах їхніх міжнародно визнаних кордонів, а також територіальних вод, і вирішенню спорів мирними засобами як принципам міжнародного права.

Крім того, учасники мають спільне бачення щодо таких важливих аспектів:

  • неприпустимість використання ядерної зброї у війні в Україні. Атомні електростанції та установки, зокрема Запорізька АЕС, мають працювати безпечно під повним суверенним контролем України та наглядом МАГАТЕ.
  • Вільне, повне й безпечне торгове судноплавство, доступ до морських портів Чорного та Азовського морів критично важливі. У жодний спосіб не можна використовувати продовольчу безпеку як зброю. Українська сільськогосподарська продукція має безпечно та вільно постачатися третім країнам.
  • Усі військовополонені мають бути звільнені за принципом обміну “всіх на всіх”. Окрім того, всі депортовані та незаконно переміщені українські діти та інші цивільні особи, яких незаконно затримали, мають бути повернуті в Україну.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *