
Спалах Еболавірусу на сході Демократичної Республіки Конго, що забрав понад 2000 життів, посилюється, одночасно завдаючи удару по місцевій економіці. Мешканці міста Буніа стикаються як із загостренням кризи у сфері охорони здоров’я, так і зі скороченням місцевої економіки.
Багатолюдні колись ринки значно сповільнили свою роботу, оскільки страх зараження відлякує покупців.
Жанін Нгавеле, продачиня овочів: “Раніше ми добре продавали свої товари до того, як почалася Ебола, але тепер Ебола зруйнувала наше життя, і люди купують менше, ніж раніше. Я можу протриматися три дні або тиждень лише з одним мішком капусти; наші товари більше не продаються, а наш капітал вичерпується.”
Наразі зареєстровано 4381 підтверджений випадок захворювання, понад 700 пацієнтів перебувають на лікуванні або в ізоляції. Медичні працівники зазначають, що штам Бундибугйо, який спричиняє спалах, не має схваленої вакцини чи лікування.
Криза також впливає на працівників транспорту.
Клод Стівен Като, менеджер служби мототаксі: “Раніше ми перевозили двох пасажирів на мотоциклі, але через спалах Еболи влада дозволяє перевозити лише одного пасажира… Ми ледь заробляємо гроші… нашим клієнтам стає важко.”
Медичні працівники повідомляють, що дезінформація та затримки з лікуванням продовжують підживлювати спалах.
Бенвеню Камбале Ваїланда, директор медичного та хірургічного центру Tokobika: “Ми повинні продовжувати наші інформаційні зусилля… щоб кожен міг отримати допомогу якомога швидше.”
Влада зазначає, що спалах, оголошений у травні, але відстежений до лютого, поширюється швидше, ніж заходи реагування, що підкреслює нагальну потребу в підвищенні обізнаності громадськості та посиленні заходів стримування.
