Сенат проголосував за призначення Гегсета на посаду глави Пентагону

Сенат проголосував за призначення Гегсета на посаду глави Пентагону Ірина БуртикОсновні тези

  • Сенат США затвердив Піта Гегсета на посаду міністра оборони з мінімальним розривом голосів, вирішальний голос віддав віцепрезидент Джей Ді Венс.
  • Демократи виступили проти його кандидатури, а також деякі республіканці, такі як Ліза Мурковські, Сюзен Коллінз та Мітч Макконнелл.
  • Гегсет висловився про необхідність завершення війни в Україні, підкреслюючи, що це політичне рішення на рівні президента США.

Частина сенаторів критикувала номінацію Гегсета / AP (Alex Brandon)

Піт Гегсет став новим американський міністром оборони. Сенат затвердив його на цю посаду з мінімальним розривом.

Кандидатуру Гегсета затвердили ввечері 24 січня за місцевим часом. Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на CNN. Вирішальний голос віддав віцепрезидент Джей Ді Венс.

“Вітаю Піта Гегсета. Він буде чудовим міністром оборони”, – написав Трамп написав у Truth Social після голосування. За інформацією ЗМІ, Гегсет буде приведений до присяги вже зранку 25 січня.

Головне про Гегсета

  • Йому 44 роки, він американський телеведучий, письменник. Навчався у Гарварді та Принстоні.
  • Офіцер Національної гвардії США. Є ветераном війни в Афганістані та Іраку.
  • Впродовж останніх років працював на каналі Fox News. Різко критикував НАТО.

Чому голосував Джей Ді Венс

Під час остаточного голосування однакова кількість сенаторів висловилися “за” та “проти” призначення Гегсета. Саме тому довелося залучати віцепрезидента, який формально є головою верхньої палати Конгресу США.

Цікаво! Вдруге за історію США віцепрезиденту довелося голосувати під час затвердження міністрів. Перший такий випадок був у 2017 році. Тоді Майк Пенс підтримав кандидатуру міністерки освіти Бетсі ДеВос.

Хто голосував “проти”

Демократи виступали проти кандидатури Гегсета. Вони заявляли про його “професійну некваліфікованість”, а також згадували порушення поведінки та звинувачення у насильстві.

Цікаво, що кандидатуру Гегсета не підтримали й такі сенатори-республіканці:

  • Ліза Мурковські;
  • Сюзен Коллінз;
  • Мітч Макконнелл (колишній лідер республіканців).

Що Гегсет говорив про війну в Україні

Раніше в 2025 році, виступаючи на слуханнях Комітету Сенату США зі збройних сил, Гегсет не згадав про агресію Росії, але підкреслював про загрози з боку комуністичного Китаю. Він заявив, що Штати “відповідально припинять війни, щоб гарантувати, що наші ресурси будуть пріоритетними для переорієнтації на більші загрози”.

Тоді незалежний сенатор Анґус Кінг прямо запитав Гегсета про війну Росії проти України. Він уточнив, чи відсутність згадок про це у промові може свідчити про те, що США “планують покинути Україну”. Гегсет відповів, що питання України – це “політичне рішення на рівні президента”. Мовляв, Трамп уже дав зрозуміти, що хотів би покласти край війні.

Ми знаємо, хто агресор. Ми знаємо, хто – “хороший хлопець”. Ми хочемо, щоб це було якомога вигідніше для українців, але цій війні треба покласти край,
– висловився він.

Мабуть, найгучніший свій коментар щодо України Гегсет зробив наприкінці лютого 2022 року. Тоді він сказав, що події в Україні важливі, але “вони блякнуть у порівнянні зі злочинністю на вулицях, з лібералізмом у культурі, з інфляцією у кишенях”. Та вже незабаром підкреслював, що Путін – воєнний злочинець, який хоче відновити СРСР і виступав за пришвидшення допомоги Києву.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *