Росію залишили без міжнародного спорту. Головне

“Чисті” російські спортсмени зможуть брати участь в олімпіадах і чемпіонатах під нейтральною символікою найближчі чотири роки.

 

Всесвітнє антидопінгове агентство на чотири роки відсторонило Росію від міжнародних змагань, у тому числі олімпіад і чемпіонатів світу. Російські атлети отримають право брати участь у них, якщо підтвердиться, що вони не вживали допінг.

 

При цьому виступати їм можна буде тільки під нейтральним прапором і без російського гімну. Від змагань попередньо відсторонено 145 спортсменів з Росії. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Найпотужніший удар по російському спорту

 

9 грудня виконком Всесвітнього антидопінгового агентства на засіданні в Лозанні розглянув питання санкцій щодо Росії. Питання виникло у зв’язку з виявленими в переданій WADA в січні базі даних Московської антидопінгової лабораторії за 2012-2015 роки численними “невідповідностями”.

 

Росія передала цю базу WADA на початку 2019 року задля зняття всіх обмежень щодо участі в міжнародних змаганнях. Вивчивши базу, в агентстві прийшли до висновку, що в неї хтось вносив зміни.

 

Це тривало аж до початку 2019 року, хоча до того моменту базу давно вилучив Слідчий комітет РФ як речовий доказ у справі колишнього глави Московської антидопінгової лабораторії Григорія Родченкова.

 

Комітет з відповідності головної антидопінгової структури рекомендував позбавити статусу відповідності Російське антидопінгове агентство і застосувати до Росії пакет санкцій, передбачених за чинним з минулого року новим Міжнародним стандартом щодо відповідності.

 

Виконком WADA пішов за рекомендацією і завдав потужного удару по російському спорту, зазначає Коммерсантъ. Точного формулювання, які змагання повинні увійти в список недоступних для Росії, не існує, але там є Олімпійські ігри і чемпіонати світу.

 

Російські спортсмени муситимуть виступати на всіх головних змаганнях у найближчі чотири роки без символіки. На цей період, окрім літньої Олімпіади в Токіо, припадають зимова в Пекіні, а також ще ціла низка значних змагань, наприклад чемпіонат світу з футболу в Катарі, який відбудеться у 2022 році.

 

В опублікованому в понеділок прес-релізі говориться, що експерти WADA прийшли до висновку, що в Росії маніпулювали базами даних, намагаючись приховати системне вживання допінгу російськими спортсменами. Москва заперечує всі звинувачення в маніпуляціях з допінг-пробами.

 

WADA опублікувала прес-реліз, у якому міститься новий пункт про участь російських спортсменів у міжнародних змаганнях – вони можуть виступати тільки в тому випадку, коли дотримано всіх правил (без винятку):

  • Вони не були згадані в доповіді Річарда Макларена про допінг у російському спорті.
  • У них немає позитивних допінг-проб, інформація про які є в базі даних Московської антидопінгової лабораторії.
  • Їхні дані не були порушені під час маніпуляцій з російської сторони.
  • Вони пройшли допінг-контроль у повному обсязі.
  • Вони відповідають суворим критеріям, які будуть пізніше визначені WADA.

Крім того, у Росії є право оскаржити рішення WADA в Спортивному арбітражному суді.

 

Глава WADA Крейг Ріді і його колега, голова комітету з відповідності WADA Джонатан Тейлор заявили, що рішення приймалося в інтересах самих спортсменів. Вибираючи між повною і частковою забороною, члени виконкому, за їхніми словами, врахували інтереси молодих атлетів, непричетних до допінгових порушень.

 

Але багато хто як в організації, так і за її межами розчаровані, вважаючи покарання недостатньо суворим. Віце-президент WADA Лінда Хеллеланд заявила, що вимагала більш жорстких санкцій щодо російського спорту, але, за її словами, це був максимум, на який WADA спромоглась.

 

У Німеччині рішення WADA було сприйняте позитивно. “Тому, хто роками топче ногами цінності спорту, місце на лаві штрафників. У цьому сенсі “червона картка” WADA – логічна відповідь на безперервні маніпуляції і порушення правил світового спорту”, – цитує DW главу Німецького олімпійського спортивного союзу Альфонса Хермана.

 

Масштаб допінгових маніпуляцій в Росії не залишав WADA іншого вибору, підкреслила голова комітету бундестагу у справах спорту Дагмар Фрайтаг.

 

Прем’єр-міністр Росії Дмитро Медведєв, у свою чергу, заявив, що санкції в спорті – це “продовження цієї антиросійської істерії, яка набула вже хронічної форми”.

 

На думку глави російського уряду, рішення виконкому WADA має бути оскаржене. При цьому Медведєв визнав, що в Росії “є значні поки проблеми з допінгом”, які “неможливо заперечувати”.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *