Рідна тітка вивезла в Росію: 16-річний Святослав уперше за три роки побачив брата-військового

Рідна тітка вивезла в Росію: 16-річний Святослав уперше за три роки побачив брата-військового Ірина ЧеботніковаОсновні тези

  • Родичка вивезла 16-річного Святослава з Лисичанська до Росії, де він перебував три роки. 18 червня він нарешті зміг обійняти свого брата-військового.
  • Ілля Тищенко має протез після важкого поранення під Куп’янськом, але прагне дбати про брата.
  • Святослав розповів про життя в Росії, де його булили та ображали, але завдяки вихованню брата він не відступив і змусив поважати себе.
  • Повернення хлопця в Україну було складним і драматичним. Додому юнак їхав чотири дні.

Із російської депортації повернули юнака, якого родичка вивезла з Лисичанська до Воронезької області на початку повномасштабного вторгнення. Святослав ріс без батьків, їх замінив старший брат, 26-річний Ілля Тищенко.

  • 1 В Україну повернули депортованого сироту Святослава, він нарешті зміг обійняти брата
  • 2 Звільнений хлопець розповів, як йому жилося в Росії
  • 3 Це був найскладніший випадок повернення

Генпрокурор Андрій Костін повідомив, що Росія вбила понад 12 тисяч цивільних, зокрема, 551 дитину. Окупанти ґвалтують людей і піддають їх тортурам.

В Україну повернули депортованого сироту Святослава, він нарешті зміг обійняти брата

16-річний Святослав не має батьків. Їх йому заміняв старший брат, який з початком повномасштабної війни пішов у військо. У цей час хлопчик жив з тіткою у Лисичанську. Коли перебувати у місті стало дуже небезпечно, тітка вивезла хлопця у Воронезьку область (хоча раніше обіцяла старшому племіннику вивезти брата в інше місто України),
– мовиться в дописі.

Родичка зробила хлопцеві російський паспорт і віддала до російської школи. Сам Святослав не давав згоди на такі дії.

У Росії він не полишав думок бути поруч із братом в Україні. Старший брат юнака також шукав можливості повернути Святослава. На фронті він дістав сильне поранення під Куп’янськом і зараз пересувається на протезі. І все ж хотів самостійно дбати про молодшого брата.

Звільнений хлопець розповів, як йому жилося в Росії

Тиждень (у школі – 24 Канал) був суцільним пеклом, мене сильно булили, ображали. Мене брат виховав таким, щоб я ніколи не відступав, тільки ішов вперед. Мене хотіли зламати, але їм не вдалося і мене почали поважати, і перестали мене трогати,
– цитують Святослава журналісти Суспільного.

Іллі Тищенку тітка напідпитку зізналася: справді не поверне хлопця, доки йому не буде 18. Святослав був у Росії заручником. Удома на нього чекав не тільки брат Ілля, але й сестра Анна з Одеси.

Це був найскладніший випадок повернення

Додому хлопець їхав чотири доби. А до його повернення було залучено найбільше людей і воно стало чи не найдраматичнішим. На щастя, в переживаннях родини нарешті було поставлено крапку.

18 червня Святослав перетнув польсько-український кордон через пункт пропуску “Ягодин – Дорогуськ”. За його поверненням стояла кропітка робота Української мережі за права дитини, Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, польських дипломатів і консула України у Любліні.

“Стало легко на душі, нарешті моя рідна країна. Я вдома, навіть легше стало дихати. Я, коли побачив брата, сказав, що сильно люблю, сильно засумував. Більше його ніколи не відпущу, буду з ним завжди”, – сказав Святослав після повернення.

На жаль, ще тисячі неповнолітніх українців і українок досі чекають на свою можливість зустрітися з рідними.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *