Рада прийняла законопроект щодо протидії рейдерству

Законопроект зобов’язує оцифрувати всі наявні в Держгеокадастрі відомості про раніше видані акти і договори оренди.

Верховна Рада на засіданні в четвер, 5 грудня, 362 голосами прийняла законопроект щодо протидії рейдерству.

“При впровадженні цього законопроекту Держреєстр і Держгеокадастр будуть діяти не в напівавтоматичному, а в автоматичному режимі обміну інформацією, законопроект зобов’язує оцифрувати всі наявні в Держгеокадастрі відомості про раніше видані державні акти і зареєстровані договори оренди і внести ці відомості в кадастр в максимально стислі терміни, і вводяться запобіжники щодо підробки документів нотаріального типу”, – повідомив глава комітету з питань аграрної політики Микола Сольський.

Законопроект встановлює, що якщо сторона договору бажає відмовитися від автоматичного продовження договору оренди землі, але не пізніше, ніж за 30 календарних днів до закінчення терміну договору, повинна подати до Державного реєстру майнових прав заяву про це. У разі відсутності такої заяви після настання відповідної дати закінчення дії договору він продовжується на той самий термін і тими ж умовами.

Орендна плата за земельні ділянки державної і комунальної власності, передані в оренду на земельних торгах, не може бути зменшена за угодою сторін протягом терміну дії договору оренди, а також при його поновленні, зазначено в документі.

Законопроект також передбачає встановлення розміру гарантійного внеску щодо лоту на рівні 5% від стартової ціни продажу земельної ділянки і 50% стартового розміру річної плати за користування земельною ділянкою, але не менше 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і не більше 5 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Раніше в Мін’юсті розповіли про три напрямки, за якими будуть боротися з рейдерством. А саме – зміна законів і розвиток IT-інфраструктури.

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *