Рада НБУ визнала неефективною валютно-курсову політику Нацбанку

Валютно-курсова політика регулятора не відповідає викликам сучасного розвитку України, вважають в Раді НБУ.

 

Рада Національного банку України визнала валютно-курсову політику НБУ в 2019 році неефективною. Про це повідомив глава Ради НБУ Богдан Данилишин на своїй сторінці у Facebook  у п’ятницю, 6 грудня.

 

 

«Визнати діяльність Правління Національного банку України в частині формування та реалізації валютно-курсової політики в 2019 році неефективною і такою, що не відповідає викликам сучасного розвитку України», — йдеться в повідомленні.

 

У зв’язку з цим пропонується задіяти всі засоби і методи грошово-кредитної політики з метою пом’якшення монетарної політики НБУ.

 

Рада також порадила Нацбанку оновити стратегію управління золотовалютними резервами і графік поповнення золотовалютних резервів на середньострокову перспективу.

 

Напередодні НБУ укріпив курс гривні більш ніж на п’ять копійок — до 23,87 гривні за долар. Це рекордний рівень за майже чотири роки. При цьому в Нацбанку заявили, що зміцнення гривні може прискоритися. Регулятор орієнтується на досвід східно-європейських країн, в яких нацвалюта зміцнювалась завдяки реформам.

 

Також в НБУ назвали переваги зміцнення гривні, зазначивши, що посилення української валюти — природний процес.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *