Російський диктатор Владімір Путін відвідав Китай, де зустрівся з президентом країни Сі Цзіньпіном. Він не скупився на компліменти, сказав, що вчить китайську мову, почуває себе, ніби вдома, а потім взагалі назвав росіян і китайців “братами”.
У Росії зараз складна ситуація, бо Китай є для неї головним політичним партнером. Про це 24 Каналу розповів ексспівробітник КДБ Сергій Жирнов, зауваживши, що натомість для Пекіну Москва – це лише четвертий або п’ятий торговельний союзник.
Яку помилку зробив Путін
З одного боку очільника Кремля зустрічали дуже красиво, почесно, з прапорами та вартою, адже це був державний візит. Але насправді всі розуміли, що приїхав маленький лідер бідної країни. Очільник Кремля також усвідомлює, що повністю залежить від Китаю, бо саме через цю країну заробляються головні бюджетні кошти, йде “сірий” імпорт.
Путін зробив небезпечну помилку, озвучивши фразу, що китайці та росіяни брати навічно. Колись це був лозунг засновника Китайської комуністичної партії Мао Цзедуна та очільника СРСР Йосипа Сталіна. Він призвів до того, що між Китаєм і Радянським Союзом ледь не виникла війна,
– пригадав Сергій Жирнов.
Він зауважив, що зараз співпраця між сторонами ведеться у китайській або російській валюті. Путін радіє з цього приводу й переконує, що розрахунок юанями та рублями нібито дозволяє Росії не залежати від третіх країн.
Але для усіх зрозуміло, що вихвалятися тим, що у тебе немає валюти, яку визнають 200 країн світу – взагалі нерозумно. Адже юані та рублі можуть прийняти тільки китайці.
Китаю вигідна довга війна в Україні
Коли Росія продає свої товари у Китай, то створює бартер для обміну на китайські товари. З економічного погляду це погана ситуація, бо так країна-агресорка потрапила у залежність. Натомість китайська економіка не залежить від Росії.
Сі Цзіньпіну вигідно отримувати товари за значно нижчими цінами, але він розуміє, що навіть газ у більшій кількості йому надає Австралія. Тому китайці не збираються заради Росії сваритися з усім світом, від якого ще й залежать економічно.
Це складна геополітична гра, в якій Китай використовує Росію. Китайцям вигідно, що росіяни застрягли у довгій війні, адже чим довше вона триває, тим слабшою і більш залежною стає Росія,
– підкреслив ексспівробітник КДБ.
Візит Путіна у Пекін: головне
- Російський диктатор прибув до Китаю для “неформальних переговорів” зі Сі Цзіньпіном. Разом з собою він привіз велику делегацію, зокрема був присутній новий очільник міноборони Андрєй Бєлоусов. Путіна зустрічали діти з помпонами, звучали залпи з гармат та російські пісні.
- Путін заявив, що стосунки Росії та Китаю “не спрямовані проти когось”, а буцімто є “фактором стабільності у світі”. Він вкотре повторив, що КНР є головним партнером країни-агресорки, а спільно вони вже напрацювали “солідний багаж практичного співробітництва”.
- Російський диктатор так намагався догодити Сі Цзіньпіну, що повторив “крилату фразу” про вічне братерство між росіянами та китайцями. Цікаво, що так само Путін колись говорив про українців і білорусів.
- В Офісі Президента України відреагували на візит очільника Кремля. Там зауважили, що Путін з усіх сил намагається отримати підтримку Сі Цзіньпіна, тому фактично їде “на поклін”. Диктатор намагається знайти ресурси для ведення війни, але насправді Китай більше зацікавлений у технологічних західних ринках.
Источник: www.24tv.ua