Російський лідер висловив надію, що учасники переговорів зможуть домовитися і підкреслив, що швидкий запуск Північного потоку – 2 не означає відмови Росії від транзиту через Україну.
Президент Росії Володимир Путін висловив надію на те, що компанії РФ і України знайдуть взаємоприйнятне рішення щодо транзиту газу в країни Європи. Про це він заявив на зустрічі з представниками бізнесу Німеччини, повідомляє в п’ятницю, 6 грудня, ТАСС.
“Ми зараз, як ви знаєте, ведемо переговори з нашими українськими партнерами, вони проходять у Відні, я так бачу, що з обох боків звучать запитні позиції, прямо скажу, досить важко реалізовані, – сказав Путін. – Але, сподіваюся, що все ж, учасники цих переговорів, а це, перш за все, господарюючі суб’єкти з обох сторін, знайдуть прийнятні для них рішення”, – сказав Путін.
Він запевнив, що введення в експлуатацію газопроводу Північний потік – 2 не означає, що Росія відмовиться від транзиту газу через Україну. За його словами, це питання економічної доцільності.
“Зараз близькі до завершення роботи з прокладання газопроводу Північний потік – 2, введення в експлуатацію якого дозволить подвоїти обсяги можливих поставок російського газу по балтійському маршруту”, – сказав президент, підкресливши, що це стане додатковим внеском у задоволення попиту в Німеччині та інших країнах.
“Хочу підкреслити – це чисто комерційний проект, уряд фактично не бере в ньому участь, і так, щоб не було ніяких тлумачень, вже багато разів про це говорив, ще раз хочу про це сказати – це зовсім не означає, що Росія має намір припинити транзит через територію України”, – зазначив Путін.
Глава держави підкреслив, що розмова про транзит газу безпосередньо пов’язана з економічною доцільністю. “Питання не в території, питання в економічній доцільності”, – підкреслив президент Росії. Говорячи про енергетичну співпрацю з Німеччиною, Путін підкреслив, що Росія забезпечує її потреби в енергоносіях більш, ніж на третину.
Нагадаємо, Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік. При цьому російська компанія вимагає відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу. Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати 3 млрд доларів боргу російської компанії.
Україна-Росія: газове питання
СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW
Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу
Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії
Источник: www.ua.korrespondent.net