Путін прокоментував переговори щодо транзиту газу

Російський лідер висловив надію, що учасники переговорів зможуть домовитися і підкреслив, що швидкий запуск Північного потоку — 2 не означає відмови Росії від транзиту через Україну.

 

Президент Росії Володимир Путін висловив надію на те, що компанії РФ і України знайдуть взаємоприйнятне рішення щодо транзиту газу в країни Європи. Про це він заявив на зустрічі з представниками бізнесу Німеччини, повідомляє в п’ятницю, 6 грудня, ТАСС.

 

 

«Ми зараз, як ви знаєте, ведемо переговори з нашими українськими партнерами, вони проходять у Відні, я так бачу, що з обох боків звучать запитні позиції, прямо скажу, досить важко реалізовані, — сказав Путін. — Але, сподіваюся, що все ж, учасники цих переговорів, а це, перш за все, господарюючі суб’єкти з обох сторін, знайдуть прийнятні для них рішення», — сказав Путін.

 

Він запевнив, що введення в експлуатацію газопроводу Північний потік — 2 не означає, що Росія відмовиться від транзиту газу через Україну. За його словами, це питання економічної доцільності.

 

«Зараз близькі до завершення роботи з прокладання газопроводу Північний потік — 2, введення в експлуатацію якого дозволить подвоїти обсяги можливих поставок російського газу по балтійському маршруту», — сказав президент, підкресливши, що це стане додатковим внеском у задоволення попиту в Німеччині та інших країнах.

 

«Хочу підкреслити — це чисто комерційний проект, уряд фактично не бере в ньому участь, і так, щоб не було ніяких тлумачень, вже багато разів про це говорив, ще раз хочу про це сказати — це зовсім не означає, що Росія має намір припинити транзит через територію України», — зазначив Путін.

 

Глава держави підкреслив, що розмова про транзит газу безпосередньо пов’язана з економічною доцільністю. «Питання не в території, питання в економічній доцільності», — підкреслив президент Росії. Говорячи про енергетичну співпрацю з Німеччиною, Путін підкреслив, що Росія забезпечує її потреби в енергоносіях більш, ніж на третину.

 

Нагадаємо, Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік. При цьому російська компанія вимагає відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу. Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати 3 млрд доларів боргу російської компанії.

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *