Порушників військового обліку шукатимуть довше: з 19 травня продовжили строки

Основні тези

  • Пошук порушників військового обліку триватиме довше з 19 травня через продовження строків розшуку.
  • 710 тисяч громадян було знято із статусу “у розшуку” через зміни у строках цього процесу.
  • Новий закон про мобілізацію продовжив терміни розшуку до 3 місяців з дня виявлення, але не пізніше одного року від дня порушення.
  • Поліція та ТЦК спільно оповіщають військовозобов’язаних і перевіряють документи, а відсутність військово-облікового документа може призвести до штрафу.

Строки пошуку порушників обліку продовжили / Колаж 24 Каналу (ілюстративне фото)

Нещодавно багатьом громадянам скасували статус “у розшуку”, про який вони дізнались, оновлюючи військово-облікові дані. Це відбулось через те, що строки такого “розшуку” стали рахуватися по-новому.

Люди мали статус “у розшуку”, бо ТЦК звертались у поліцію через те, що особа ігнорує повістки чи ще якось порушує військовий облік. Такий “розшук” до 19 травня мав тривати 2 місяці з дня порушення. Новий закон про мобілізацію продовжив цей термін.

Як змінились терміни розшуку

Президент України 17 травня підписав закон, за яким осіб, які не стали на військовий облік чи не оновили дані, не з’явилися за викликом у ТЦК, зможуть штрафувати від 17 тисяч до 22,5 тисячі гривень.

Штрафи можуть накладати заочно. Протокол, на підставі якого потім виноситься постанова ТЦК, пропонують не складати за умови наявності у ТЦК підтвердних документів про отримання виклику. Цей закон також увів нові строки для накладення штрафу.

Раніше передбачалося, що адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше як через 2 місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні – не пізніше як через 2 місяці з дня його виявлення, крім випадків, коли справу розглядає суд.

Новий закон увів інший строк: адміністративне стягнення за вчинення в особливий період порушення правил військового обліку та мобілізації може накладатись протягом 3 місяців з дня його виявлення, але не пізніше одного року з дня його вчинення. Практично це означає, що на особу можуть накласти штраф протягом року з дня вчинення порушення.

Нові правила мобілізації та військового обліку

  • За словами голови Національної поліції України Івана Вигівського, працівники поліції разом із представниками ТЦК беруть участь в оповіщенні військовозобов’язаних і перевіряють документи. Втім, вони не можуть вручати повістки.
  • Після того, як в Україні набрав чинності новий закон про мобілізацію, військовозобов’язані громадяни мають носити з собою військово-обліковий документ. У разі відсутності цього документа на громадянина можуть виписати штраф у розмірі від 17 000 до 25 500 гривень.
  • До 16 липня 2024 року всім військовозобов’язаним українцям потрібно уточнити адресу проживання, контактний номер телефону, адресу електронної пошти (за наявності).

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *