Польські історики почали роботи на кладовищі у Львові

Експерти хочуть досліджувати місце розташування могили, де, можливо, поховані польські солдати. Ексгумація поки не запланована.

 

Фахівці Інституту національної пам’яті Польщі почали пошукові роботи на давньому цвинтарі на Збоїщах – зараз це один з північних районів міста Львова. Про це у вівторок, 19 листопада, повідомляє Польське радіо.

 

Відзначається, що черговим етапом робіт ІНП буде перевірка, чи знаходяться на давньому цвинтарі на Збоїщах гробові ями – братська могила солдатів вересня 1939 року.

 

На місці проведення робіт разом з польськими фахівцями працюють представники української сторони. На стародавньому некрополі знаходяться окремі пам’ятники, в тому числі, також хрест з таблицею, присвяченій “солдатам Польського війська, які загинули за захист батьківщини у вересні 1939 року”. Поруч також знаходиться пам’ятний знак українським солдатам, які полягли в боротьбі за волю України в 1918 – 1919 роках.

 

Зараз пошукові роботи ІНП зосереджені на могилах польських солдатів, які у вересні 1939 року поблизу Львова загинули в боротьбі з німецьким вермахтом, який атакував місто. Заплановані роботи мають дослідницький характер. Ексгумація – не запланована.

 

Також повідомляється, що експерти на основі попередніх досліджень і архівних джерел хочуть детально дослідити місце розташування могили, де, можливо, поховані солдати, які боролися за Львів.

 

Нагадаємо, 27 вересня Україна надала Польщі формальну згоду на відновлення пошуково-ексгумаційних робіт на своїй території.

 

У Польщі заявили, що таке рішення Києва відкриває шлях до прориву в історичному діалозі між двома країнами.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *