Підписантів спільного комюніке Саміту миру стало менше: що сталося

Підписантів спільного комюніке Саміту миру стало менше: що сталося Анастасія Лукашевська

Саміт миру у Швейцарії / ОП

00:0000:42

1x

1x

Аудіо синтезовано з використанням AI.Більше Аудіоновин

Список країн, які підтримали спільне комюніке за підсумками Саміту миру у Швейцарії, зменшився. Наразі там 78 країн, а не 80, як про це повідомлялося раніше.

Наразі у списку підписантів немає двох країн, які попередньо були зазначені. Мова про Ірак та Йорданію. Актуальний список підписантів опублікували на сайті швейцарського МЗС.

Серед підписантів – Єврорада, Рада Європи, Європейський парламент та Єврокомісія.

Натомість зі списку зникли Ірак та Йорданія. Вони могли відкликати свої підписи, або ж спершу до переліку їх внесли помилково.

Не усі країни підтримали комюніке

Загалом серед країн, які не підписали декларацію, крім Іраку та Йорданії,— Вірменія, Бахрейн, Бразилія, Ватикан, Індія, Індонезія, Колумбія, Лівія, Мексика, ОАЕ, Саудівська Аравія, Таїланд і ПАР.

До слова, раніше заступник керівника Офісу президента України Ігор Жовква пояснив, що у низці країн долучення до підсумкового комюніке Саміту миру вимагає певного порядку, а в деяких – представники мають проконсультуватися з керівництвом.

Зауважте. Країни мають можливість приєднатись до спільного комюніке після закінчення саміту, документ залишається відкритим.Спільне комюніке: головне

Підсумкову декларацію Саміту миру підписали 78 країн і 4 організації.

Документ закріплює одну спільну позицію щодо 3 пунктів Формули миру:

  • українські атомні електростанції та установки, зокрема і Запорізька АЕС, мають працювати під контролем України та наглядом МАГАТЕ;
  • продовольчу безпеку не можна використовувати як зброю, а напади на торговельні судна, цивільні порти та інфраструктуру є неприйнятними;
  • військовополонені мають бути звільнені за формулою “всіх на всіх”, а викрадені Росією українські діти й цивільні – повернуті додому.

Володимир Зеленський на підсумковій конференції зауважив, що деякі представники ще думають над підписанням і перш ніш приєднуватися до комюніке мають провести внутрішні консультації.

В українському МЗС наголосили, що цьогорічний саміт став фактично першим кроком до справедливого миру, що ґрунтується на Статуті ООН і базових принципах міжнародного права.

Загалом взяли участь у Глобальному саміті миру у Швейцарії 101 держава та міжнародна організація.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *