Пекін буде незадоволений: що може вбити клин між Китаєм і Росією Анжела ФігінОсновні тези
- Україна активно готується до другого Саміту миру і планує запросити Пекін та Москву, що є сильним дипломатичним ходом.
- Київ демонструє Пекіну своє прагнення до миру, підкреслюючи, що Владімір Путін перешкоджає мирному процесу, що негативно впливає на китайську економіку.
- Китай не зацікавлений у продовженні російсько-української війни, оскільки вона шкодить економічній кон’юнктурі, але також не хоче поразки Росії та краху путінського режиму.
Поки Китай та Бразилія просувають свій мирний план для врегулювання війни в Україні, який вигідний лише для Росії, Київ активно готується до другого Саміту миру, на який планує запросити Пекін й Москву.
З дипломатичного погляду це доволі сильний хід Києва. У розмові з 24 Каналом політолог, соціолог із Німеччини Ігор Ейдман оцінив, наскільки важливо побачити на другому Саміті миру представників з Китаю. Нагадаємо, що у липні глава МЗС України здійснив перший двосторонній візит до Китаю з 2012 року.
Тактика України щодо Китаю
Україна демонструє своє прагнення до миру й гнучкість, показуючи Сі Цзіньпіну, що це Владімір Путін перешкоджає мирному процесу, саботує його й через росіян продовжується війна, яка негативно впливає на перспективи розвитку китайської економіки.
Очевидно, що у цій ситуації Китай буде незадоволений тим, що Росія саботує Саміт миру й мирний процес загалом. Водночас Україна у такий спосіб вбиває клин між путінською Росією і КНР.
Це стратегічно вигідна позиція,
– зауважив Ейдман.
Насправді Китаю непотрібна російсько-українська війна. З одного боку, Пекіну невигідно, щоб війна продовжувалася, адже вона негативно впливає на економічну кон’юнктуру, від якого експортноорієнтований Китай повністю залежить. З іншого – КНР не зацікавлений у поразці Росії та крахові путінського режиму.
Росія для Пекіна “хороша корівка”, яка дає молочко в необмеженій кількості, у вигляді своїх природних ресурсів,
– мовив політолог.
Китай між цими двома крайніми точками намагається лавірувати. Тобто, якось впливати на путінську Росію, щоб вона швидше зупинила війну, але водночас у жодному разі не заважати Путіну вести війну, щоб не призвести до поразки країни-агресора й краху диктаторського режиму, який неминучий.
Втім, Китай продовжує посилювати співпрацю з Росією. Зокрема, наступного місяця Сі Цзіньпін здійснить візит до Росії. Причиною цього є участь в саміті блоку країн-учасниць БРІКС
Источник: www.24tv.ua