Депутати підтримали низку правок до законопроекту про діяльність Держбюро розслідувань, що дозволяють звільнити Трубу.
Верховна Рада на засіданні у вівторок, 3 грудня, 250 голосами прийняла законопроект про “перезавантаження” Держбюро розслідувань.
Згідно із законопроектом, президент призначає директора ДБР за поданням конкурсної комісії без подання прем’єр-міністра. Крім того, забезпечення роботи конкурсної комісії тепер буде організовувати центральний апарат ДБР, а не секретаріат Кабміну.
Відповідно до законопроекту, директор ДБР сам призначає і звільняє свого першого заступника і заступників, визначає їхні обов’язки, вирішує питання про застосування відповідно до рішення дисциплінарної комісії ДБР дисциплінарних стягнень до працівників бюро, затверджує організаційну структуру бюро вже без узгодження з Кабінетом міністрів.
Директор ДБР зможе мати не більше трьох заступників. У разі відсутності директора його повноваження здійснює перший заступник директора бюро, а в разі його відсутності – один із заступників директора згідно з розподілом обов’язків.
Директори територіальних управлінь (а не органів, як зараз вони називаються в законі) ДБР і їхні заступники, керівники підрозділів центрального апарату та їхні заступники призначаються і звільняються директором ДБР не за поданням конкурсної комісії, яка відбирає директора бюро, а конкурсних комісій, які проводять конкурси на посади працівників ДБР. Положення про ці конкурсні комісії і порядок проведення відкритих конкурсів затверджує директор ДБР. Працівники апарату ДБР призначаються директором бюро на термін його повноважень і можуть бути звільнені ним достроково з ініціативи директора ДБР або керівника апарату директора.
У ст.1 закону прописано, що ДБР є “державним правоохоронним органом”, на який покладаються завдання щодо запобігання, виявлення, припинення, розкриття та розслідування злочинів, віднесених до його компетенції. Зараз передбачено, що ДБР є “центральним органом виконавчої влади, що здійснює правоохоронну діяльність”.
Також із закону виключено п.4 ст.4, згідно з яким незалежність ДБР від незаконного втручання в його діяльність гарантується, зокрема, “колегіальним прийняттям найбільш важливих рішень керівництвом Державного бюро розслідувань”.
Положення про Раду громадського контролю при ДБР і порядку її формування затверджується відтепер президентом, а не Кабінетом міністрів.
У зв’язку зі зміною повноважень директора ДБР з дня набуття чинності законопроекту припиняються повноваження чинного глави ДБР Романа Труби та його заступників і починається процес із перезапуску органу.
Раніше “перезавантажити” ДБР закликав президент Володимир Зеленський.
Нагадаємо, 15 листопада Рада підтримала поправку №320 до законопроекту №2116, яка передбачає дострокове припинення повноважень директора ДБР і його заступників.
Источник: www.ua.korrespondent.net