ОДКБ не допоможе Росії: навіщо тоді вона взагалі формувалась

ОДКБ не допоможе Росії: навіщо тоді вона взагалі формувалась Вікторія ГрабовськаОсновні тези

  • Спецоперація ЗСУ у Курській області показала неспроможність Росії впоратися з важкою ситуацією, тому Москва може звернутися за допомогою до союзників.
  • Держави-учасниці ОДКБ не мають потужних армій для надання військової підтримки Росії, яка має армію чисельністю у 1,3 мільйона військовослужбовців.
  • Алєксандр Лукашенко уклав сепаратне перемир’я з Україною, не бажаючи вступати у війну, оскільки в разі конфлікту Україна отримає дозвіл на використання усіх західних засобів проти Білорусі.

Спецоперація ЗСУ у Курській області показала неспроможність Росії оперативно впоратися з важкою ситуацією, яка склалася в її регіоні. Тому Москва може звернутися за допомогою до союзників.

Росія разом з декількома країнами колишнього Радянського Союзу входить до Організації Договору про колективну безпеку. Проте на думку ексспівробітника КДБ Сергія Жирнова, якою він поділився з 24 Каналом, ці держави не зможуть надати військової підтримки Росії.

Не зацікавлений відкривати другий фронт

Причина в тому, що держави – учасниці ОДКБ не мають потужних армій, які б були спроможні підтримати Росію. Коли у Казахстані у 2022 році виникли протести, то кожний з союзників направив йому на “допомогу” тільки по взводу своїх військових.

ОДКБ створювалась не для того, щоб країни-учасники надавали один одному допомогу, а для того, щоб Росія могла окупувати будь-яку з них на вигідній для неї підставі. Тоді вона своїми збройними силами, чисельністю у 1,3 мільйона військовослужбовців, захопить будь-яку країну з ОДКБ, наприклад Білорусь,
– припустив Жирнов.

Однак у зворотному напрямку, на його думку, цей “договір” не працює, тому що, зокрема, у Білорусі немає боєспроможної армії, адже вона ніколи і ніде не воювала.

Алєксандр Лукашенко для того, щоб не вступати у війну, фактично уклав сепаратне перемир’я з Україною. З осені 2022 року з Білорусі по українській території нічого не прилітає. Він не зацікавлений в тому, щоб відкривати другий фронт, хоча Владімір Путін цього хоче,
– відзначив він.

Проблема у тому, що очільник Кремля не може перекидати в Білорусь свої сили, тому що їх не вистачає Росії на Східному фронті, а у Лукашенко немає повноцінної армії. Якби Путін і вмовив його вступити у війну, війська Білорусі, за словами ексспівробітника КДБ, були б розбиті впродовж тижня.

Лукашенко усвідомлює, якщо доєднається до Путіна у війні проти України, то вона отримає дозвіл на використання усіх західних засобів, які має, щоб ліквідувати білоруське угруповання. Саме тому він не хоче вступати у війну проти України,
– пояснив Сергій Жирнов.

Довідка. До ОДКБ (Організації Договору про колективну безпеку) входять: Білорусь, Казахстан, Киргизстан, Таджикистан та Росія. Членство Вірменії в ній наразі заморожено. Раніше зі складу ОДКБ вийшли Азербайджан, Грузія та Узбекистан.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *