Оборони недостатньо: полковник запасу пояснив, як ЗСУ перейти в наступ

Оборони недостатньо: полковник запасу пояснив, як ЗСУ перейти в наступ Віра КоновалОсновні тези

  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський підкреслив важливість зміни психології війни з оборонної на наступальну, яка необхідна для звільнення територій.
  • Полковник запасу Роман Світан пояснив, що для ефективних наступальних дій Україні потрібні бомбардувальники, які виконуватимуть масштабні ураження в тилу противника.

Впродовж тривалого часу українські військові ведуть оборонну війну. Втім для звільнення територій та ефективного знищення ворожої армії необхідні насамперед наступальні операції.

Це розуміє і вище військове керівництво України, наголошуючи на важливості деокупації територій, яка передбачає наступальні дії. У розмові з 24 Каналом полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт Роман Світан поділився своїм баченням, як ЗСУ можуть перейти з оборони в наступ.

Від оборони до наступу

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський заявив, що Силам оборони важливо досягнути переваги над противником, зменшити втрати, але найголовніше – змінити оборонну та наступальну психологію. Це, за його словами, має стати важливим кроком на шляху до перемоги.

Завдання будь-якої армії, яка захищає свої території – це знищення противника. Звільнення територій – це наслідок першого завдання. Потрібно займати оборонні рубежі, які дають можливість малими силами та засобами знищувати максимальну кількість російської армії,
– наголосив Роман Світан.

Вздовж усієї лінії фронту зараз проводять певні заходи, які спрямовані саме на виконання цього завдання.

“Щодо зміни психології – це також важливо. Психологія оборони загрожує тим, що ми все життя будемо оборонятися без певних наступальних операцій. Тому треба переходити від психології оборони до наступу. Наступ має проводитися далекобійними засобами ураження. Головна сила, яка може виконувати ці завдання – авіація”, – підкреслив полковник запасу.

Хай там як, ракети – це все ж точковий механізм ураження ворога, якими важко забезпечити масштабні ураження. Тим паче ракети є надзвичайно дорогими. Масштабно діяти може бомбардувальна авіація.

“Бомбардувальники можуть виконати фактично будь-яке бойове завдання, якщо буде завойована перевага у повітрі. Середній бойовий радіус бомбардувальників близько 500 кілометрів. Цього достатньо, аби змінивши психологію оборони на землі на наступальну у повітрі, займатися звільненням територій”, – додав Світан.

Звісно, має бути застосований комплексний підхід. Зокрема, сухопутні війська мають утримувати території на землі, займаючи найкращі рубежі. А вже авіація, ракети та безпілотники мають знищувати противника у глибокому тилу.

Яку авіацію отримає Україна від партнерів: що відомо

  • Президент Франції Еммануель Макрон оголосив про передачу Україні модернізованих літаків Mirage 2000. Навчання пілотів стартувало 7 червня та триватиме близько 5 місяців. Про кількість літаків, які отримає Україна, достеменно невідомо. На уточнювальне запитання від журналістів Макрон не відповів.
  • А ось Перші F-16 в Україні мають вже з’явитися влітку. Зокрема, міністерка оборони Нідерландів наголосила, що передача літаків від Нідерландів розпочнеться у партнерстві з Данією. Варто додати, що F-16 зможуть бити по російській території.
  • Зауважимо, що в аргентинських ЗМІ поширюється інформація про те, що Україні готові передати 5 бойових літаків Super-Etendard. Для нас вони можуть бути цікавими як носії протикорабельних ракет. Водночас така можлива допомога від Аргентини є не підтвердженою.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *