НАК пояснив, що буде без газового контракту

Україна і Європа підготувалася до можливого припинення транзиту російського газу з нового року, говорить Коболєв.

Газпром, швидше за все, не підпише контракт про новий транзит газу, але Україна і європейські партнери готові до цього. Про це повідомив глава Нафтогазу Андрій Коболєв у Facebook.

«Ми не знаємо, скільки часу Газпром буде готовий втрачати частку європейського ринку і наражатися на штрафи від своїх клієнтів в Західній Європі. Востаннє, коли Газпром робив подібне — взимку 2014-2015 років, — втратив більш як 5 млрд доларів, за підрахунками російських аналітиків. Рішення про укладення або неукладення угоди там приймає особа в Кремлі, і на які збитки вона готова піти, питання до неї», — наголосив Коболєв.

Він сказав, що українська сторона буде покладатися на власні запаси і продовжить судові процеси з Газпромом.

«Ми ж будемо забезпечувати українських споживачів з ресурсів у сховищах, за необхідності можемо ще імпортувати за контрактами з гарантованою поставкою. І будемо продовжувати стягнення майже 3 млрд дол за минулим арбітражем і битися ще за 12 млрд дол в поточному арбітражі. Як показує практика, це дуже дієвий інструмент захисту інтересів України», — говорить глава Нафтогазу.

У Нафтогазі зазначають, що країна готова до будь-якого рішення питання за контрактом, і нагадують про рекордні запаси газу в підземних сховищах України і європейських країн-партнерів.

За словами Коболєва, Україна готова до будь-якого сценарію розвитку подій. Завдяки успішному випуску єврооблігацій Нафтогаз відшукав додаткові кошти і створив значні запаси газу в ПСГ. 21,7 млрд куб м. — це рекордно високий рівень за останні роки. Європа також підготувалася до можливих креативних ходів росіян і закачала в свої сховища рекордно високий рівень газу за багато років — 100 млрд куб

«Тобто всі розуміють, що з великою ймовірністю Газпром з політичних мотивів може не підписати контракт і спробувати шантажувати як нас так, і європейських споживачів. Але великі запаси в українських і європейських підземках максимально перешкоджають реалізації такого сценарію», — резюмував Коболєв.

Як відомо, російська сторона називає головною умовою укладення нового газового контракту припинення всіх судових спорів.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet

Україна-Росія: газове питання

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і «пакетне» рішення РФ — DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: «Північний потік-2» робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *