Нафтогаз назвав причину скорочення транзиту газу

Газпром, Нафтогаз і європейські споживачі очікували, що з 1 січня не буде транзиту, тому не були готові повністю завантажувати систему, пояснив Юрій Вітренко.

Різке зниження обсягів транзиту російського газу через територію України на початку січня пов’язане з контрактними домовленостями, які були досягнуті 30 грудня. Про це сказав виконавчий директор НАК Нафтогаз України Юрій Вітренко на прес-конференції, повідомляє LIGA.net у четвер, 9 січня.

“З початку цього місяця обсяги транзиту значно впали, тому що і Газпром, і Нафтогаз, і європейські споживачі очікували, що з 1 січня не буде транзиту, тому не були готові повністю завантажувати систему”, – сказав Вітренко.

 

Він підкреслив, що, за контрактом, Газпром оплачує резервування потужностей ГТС України, незалежно від їхнього використання.

 

Раніше повідомлялося, що із січня 2020 року Газпром у кілька разів скоротив поставки газу в Європу, у першу чергу за рахунок скорочення транзиту через Україну.

 

У прес-службі Оператора ГТС України зазначили, що у зв’язку з невеликими обсягами транзиту з початку року ГТС функціонує частково в реверсному режимі. При цьому в компанії заявляли, що виходять на заплановані річні обсяги транзиту газу.

 

Як відомо, за новим транзитним контрактом, Газпром повинен поставити через Україну 65 млрд кубів газу у 2020 році. Виходячи з цих обсягів, середньодобове прокачування має становити близько 180 млн кубометрів. При цьому Газпром зобов’язаний платити за ці потужності, навіть якщо їх не використовує.

 

 

 

Україна-Росія: газове питання

СюжетТранзит із присмаком корупції. Слабкі місця газової угоди

СюжетГазові переговори: нова пропозиція ЄС і “пакетне” рішення РФ – DW

Міністр економіки ФРН заявляє про прогрес у спорі щодо транзиту газу

Порошенко: “Північний потік-2” робить ФРН залежною від Росії

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *