На Землі зафіксовано стометрове цунамі

Інша хвиля, яка сформувалася в тому ж районі і тому ж році, стала причиною смерті 400 осіб.

 

У лондонському Університеті Брунель і Токійському університеті вчені зафіксували стометрове цунамі. Дані дослідження наводить Phys.org.

 

Дані про рівень моря, зібрані фахівцями за допомогою хвильових датчиків, показали формування стометрової хвилі. Цунамі сформувалося через виверження вулкана Анак-Кракатау в Індонезії.

 

Згідно з комп’ютерною моделлю, заснованою на даних про рівень моря в п’яти точках поблизу Анак-Кракатау, у 2018 році він «породив» хвилю заввишки в 100 метрів.

 

Коли вона досягла найближчого безлюдного острова, що знаходиться в декількох кілометрах від вулкана, то знизилася до 80 метрів. Таке зменшення хвилі вчені пояснюють гравітаційним впливом і тертям об морське дно.

 

Також фахівці зазначають, що якби хвиля пішла в іншому напрямку, то могла б викликати катастрофічні наслідки. У тому ж 2018 році цунамі заввишки 3-15 метрів стала причиною загибелі 400 осіб на острові Суматра. А під час виверження Кракатау в 1883 році цунамі заввишки 42 метри вбило 36 тисяч осіб.

 

Раніше вчені передбачили глобальну катастрофу через супервулкан. Також Корреспондент писав про те, що під супервулканом зафіксували підйом магми.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *