На поле вийдуть лише чемпіони: хто вступить у боротьбу за путівку в 1/2 фіналу Євро-2024 5 липня

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

У п’ятницю, 5 липня, визначаться два перші півфіналісти чемпіонату Європи-2024 з футболу. У рамках чвертьфіналу зійдуться Іспанія та Німеччина, а Португалія зіграє із Францією.

Програма чвертьфіналу Євро-2024 розподілена на два ігрові дні – 5-6 липня. 24 Канал іспансько-німецьку зустріч та другий поєдинок між Францією та Португалією, які відбудуться 5 липня, за вихід у півфінал чемпіонату континенту.

Іспанія – Німеччина

Ілкай Гюндоган / Фото Getty Images

• Початок матчу о 19:00 (за Києвом)
  • Головним арбітром гри буде англієць Ентоні Тейлор
  • Де відбудеться зустріч? На “MHPArena” у Штутгарті

Топове протистояння Іспанія – Німеччина відкриє програму 1/4 фіналу Євро-2024 з футболу. “Фурія Роха” розпочала плей-оф турніру матчем із Грузією. В 1/8 фіналу підопічні Луїса де ла Фуенте впевнено розгромили грузинів 4:1.

Євро-2024 зараз у самому розпалі! Найкращі збірні Європи приїхали у Німеччину, щоб позмагатися за перемогу. Вболівай за улюблені команди!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Хоча першою у рахунку повела збірна Грузії, але не обійшлось без величезного подарунка від іспанців. Ле Норман відзначився у власних воротах, вивівши “хрестоносців” уперед 0:1.

Ще до перерви Родрі зрівняв цифри на табло. У другому таймі м’яч ще тричі влітав у володіння Мамардашвілі. Голи Руїса, Вільямса та Ольмо принесли перемогу іспанській збірній 4:1 та вихід у чвертьфінал чемпіонату Європи, який відбувається у Німеччині.

Команда Нагельсманна в 1/8 фіналу Євро-2024 не без труднощів пройшла Данію на чолі із Еріксеном. Вже на старті поєдинку Шлоттербенк міг виводити німців уперед, якби його гол зарахували. Офсайд! Ідентична ситуація була із данцем Андерсеном на початку другого тайму.

У другій частині матчу “німецька машина” таки дотиснула суперника. Реалізоване пенальті Гаверца та результативний удар Мусіали вивів Німеччину у чвертьфінал домашнього турніру 2:0.

ІСТОРІЯ ЗУСТРІЧЕЙ. Найближча гра стане для Іспанії та Німеччини вже 27-ю в історії протистояння. Наразі мінімальною перевагою за кількістю перемог володіє “бундестім” – 9 проти 8-ми звитяг в іспанців. Ще аж 9 поєдинків закінчувались нічиєю.

Востаннє ці два гранди європейського футболу грали між собою на чемпіонаті світу-2022 у Катарі. Той матч закінчився мировою 1:1. Рахунок на 62-й хвилині відкрив Мората, а на 83-й хвилині Фюллькруг врятував для Німеччини один бал та уникнення від поразки.

Цікаво! Вартість складу збірної Іспанії на 134,5 мільйона євро дорожчий, аніж у німецької команди – 965,50 проти 831 мільйона у німців. Найдорожчим футболістом у складах обох колективів є 21-річний атакувальний півзахисник леверкузенського Баєра та Німеччини Флоріан Вірц, який коштує 130 мільйонів євро.Португалія – Франція

Збірна Франції / Фото Getty Images

• Старт поєдинку о 22:00 (за київським часом)
  • Майкл Олівер із Англії розсудить цей матч
  • Гра відбудеться на “Фолькспаркштадіон” у Гамбурзі

Путівка у чвертьфінал Євро-2024 далась обом збірним дуже складно. Франція пройшла у цей раунд лише завдяки автоголу бельгійського захисника Вертонгема. Цей гол у власні ворота бельгійця наприкінці матчу став єдиним та вирішальним у поєдинку 1:0.

Зустріч Португалії та Словенії взагалі перетекла у додаткові тайми та серію пенальті. В основний та додатковий час жодній із команд не вдалось розмочити нулі на табло 0:0. Найкращий шанс на 105-й хвилині мав Кріштіану Роналду. Але капітан збірної Португалії не зумів переграти Яна Облака із 11 метрів.

Тому на футболістів чекала футбольна фортуна, героєм якої став голкіпер Порту Кошта. Діогу потягнув усі три 11-метрові від словенців (Ілічіча, Балкокеца та Вербіча). Натомість усі три пенальті португальців були точними (Роналду, Фернандеш та Сілва). CR7 вдалось реабілітуватись за нереалізований пенальті у другому екстратаймі. Після якого Кріштіану не стримав сліз розпачу. У серії пенальті 3:0 на користь збірної Португалії.

До слова. Команди підходять до очної битви майже у повних складах. Єдина втрата у збірної Франції – Рабіо, який пропустить чвертьфінал через перебір жовтих карток.

Це буде непроста гра для Португалії та Роналду, який заявив, що Євро-2024 у Німеччині є його останнім чемпіонатом континенту у кар’єрі. Натомість Кріштіану хоче ще зіграти на ЧС-2026.

ЯК ЗБІРНІ ГРАЛИ У МИНУЛОМУ. В футбольній історії ці європейські збірні провели 28 лобових матчів. Лише 6 із яких закінчувались перемогою португальців. Водночас французи перемагали аж у 19-ти зустрічах. Ще у 3-х поєдинках була зафіксована нічия.

Востаннє Франція та Португалія грали між собою на минулому Євро-2020, який через пандемію коронавірусу відбувався у 2021-му році. Тоді у тій грі команди не визначили сильнішу, розписавши бойову мирову 2:2 у рамках групового етапу змагань.

Варте уваги! Обидві збірні мають у своєму доробку перемоги на чемпіонатах Європи. Франція тріумфувала на Євро двічі – у 1983/1984 та 1999/2000. А Португалія одного разу – у сезоні-2015/2016.