Мобілізація, ядерна зброя, План перемоги: Зеленський повернувся в Україну і дав велике інтерв’ю Анжеліка Байбак
Володимир Зеленський / Getty Images
Після повернення з Брюсселя та зустрічі з міжнародними партнерами України Володимир Зеленський дав ексклюзивне інтерв’ю. У ньому президент розповів про результати роботи та нові деталі про План перемоги.
Інтерв’ю транслювали в ефірі телемарафону. Про головні та найважливіші заяви Володимира Зеленського – повідомляє 24 Канал.
Головні заяви Зеленського в інтерв’ю
Зеленський відповів, чи ходить до психолога
У підсумку інтерв’ю Володимир Зеленський відповів, чи ходить до психолога.
Не ходжу. У багатьох людей сьогодні важлива роль, і точно не проста. Я вважаю, що нормальним, адекватним, порядним людям у час війни погано. Але це наш обов’язок, і ми його виконуємо. Тримаємося на людських відносинах. Я на цьому тримаюся, чесно. Є діти, є дружина, слава Богу, живі батьки, то ми – діти. Поспілкувалися, побачили одне одного, про щось добре поговорили. На цій підтримці (тримаємося – 24 Канал),
– резюмував Зеленський.
Далекобійні удари як спосіб стримування Росії
Володимир Зеленський заявив, що третій пункт Плану перемоги розрахований на те, що є ціль, певна кількість ракет і вартість цього.
Президент додав, що ті пакети фінансування, які вже підтримав Конгрес США, вже маю кошти, які можна виділити на пакет стримування.
Є конкретна математика, є конкретні гроші. На нашу думку, застосування цього пакета, якщо Росія не сідає за стіл переговорів і не зупиняє цю війну, призведе не просто до послаблення їхньої “оборонки”, а до великої паузи можливостей відновлення сектору,
– додав Зеленський.
Що змусить Росію сісти за стіл переговорів
У підсумку інтерв’ю Володимир Зеленський зауважив, що інші країни не повинні підтримувати російський експорт. Так, за словами президента, Росія не виживе лише завдяки внутрішній економіці.
Я думаю, що впродовж року після цього Росія не буде здатна воювати на тому рівні. По-перше, можна завтра зупинити Росію. Чесно. Китай Індія, США, Саудівська Аравія, я думаю, можуть зробити це швидко. Сісти та сказати: “Твоєї економіки не буде. На наступні пів року ми зупинимо повністю твою енергетику, весь твій експорт знизимо. Ми спроможні це зробити”. Факт? Факт,
– заявив Зеленський.
Він також згадав питання щодо експорту зерна. Так, Зеленський назвав “неадекватним” той момент, що Україна не могла вивозити своє зерно у той час, коли Росія продовжувала це робити.
Не вистачає кілька країн, але від них ми просимо тільки одне – допомогти закінчити цю війну. Посадити Росію за стіл перемовин і дипломатично закінчити війну. З повагою до суверенітету та територіальної цілісності,
– резюмував президент.
Зеленський про кордони 1991 року
Журналісти поцікавилися у президента, чи готова Україна чимось жертвувати, щоб закінчити війну. Так, на питання: “Що буде перемогою – кордони 1991 року чи 2022” Зеленський відповів, що визнати тимчасово окуповані території України неможна визнавати територіями Росії.
Це один з найскладніших викликів, які є. Тому що всі розуміють, те, що зробив Путін, вписав у конституцію деякі наші території – це серйозна проблема. Він просто вкрав їх, і не тільки тимчасово окупував. Я впевнений, що це тимчасово окуповані території до тих пір, поки Україна щось не закріпить,
– заявив президент.
Зеленський наголосив, що це дуже складне і серйозне питання, яке залежить і від наших зусиль, і від втоми партнерів. Водночас він додав, що є історичний погляд на це питання.
Що думає Зеленський про економічне бронювання
Зеленський наголосив, що застосування економічного бронювання має бути справедливим. Знайти таку справедливість – завдання Мінекономіки та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
Ті моделі, які вони показували мені, вони не зовсім справедливі. Тут складно обирати одну професію, не обирати іншу. Інші мають бути критерії. Критерієм має бути не професія,
– заявив Зеленський.
Він також додав, що в Україні вже визначили перелік професій, від яких залежить робота критичної інфраструктури та без яких не може вижити військо. Але інші професії – це складне питання, оскільки нелегко знайти для цього баланс.
“Військові побоюються, що буде недостатньо сил. Бізнес ставиться інакше… Тому мені здається, тут поки що балансу немає – не можна просто шашкою махати”, – резюмував президент.
Зеленський зробив заяву щодо зниження мобілізаційного віку
Володимир Зеленський, відповідаючи на запитання українських журналістів, заявив, що на сьогодні небезпечно проводити мобілізацію з 18 років. Він додав, що партнери хотіли, щоб був зменшений мобілізаційний вік. Водночас наголосив, що в нас мобілізація з 25 років.
І ми поки що не бачимо, для чого вводити ці зміни. Я вважаю, що на сьогодні це небезпечно. Міністерство оборони повинно пропонувати, скажімо так, спеціальні контракти. Спеціальні умови. І тоді людина, якщо хоче піти служити в контрактну армію, має право йти й служити в будь-якому віці, відповідно до чинного законодавства,
– заявив президент.
Президент наголосив, що жодних перемовин про Україну без України не можуть бути. Водночас він додав, якщо “мирні ініціативи” від інших країн можуть об’єднати світ навколо одного мирного плану, то Україна лише за.
Непогана можливість в листопаді є – засідання G20. Там є всі ці країни. Ми колись запропонували нашу формулу в Індонезії на засіданні “Двадцятки”. У листопаді буде “Двадцятка” в Бразилії. Можемо взяти їх пропозиції,
– сказав Зеленський.
Зеленський заявив, що у листопаді 2024 року буде повністю готовий план завершення війни. Він буде повністю висвітлювати позицію України, нашу формулу миру та бачення справедливого завершення війни.
Водночас Зеленський зауважив, що під цим документом мають підписатися десятки, а той сотня країн.
Володимир Зеленський повідомив, що Україна вже витратила на власне виробництво зброї близько 150 мільярдів євро.
Водночас президент наголосив, що експорт дронів українського виробництва можливий лише до країн “Рамштайну”. Адже вони допомагають нашій країні та виділяють кошти на виробництво безпілотників.
Нині президент доручив Міноборони створити різні плани щодо експорту, але це може бути лише після закінчення війни. Зеленський зауважив, що це питання є також дуже небезпечним, адже варто виключити можливість того, що дрони опиняться у Росії.
Зеленський заявив, що саміти типу БРІКС дозволяють Росії продемонструвати своєму суспільству, що вони не ізольовані від суспільства. Разом з тим, за словами президента України, БРІКС давно перестав бути лише економічним майданчиком. Нині ж Путін використовує його, щоб просувати власну ідею щодо формули миру.
Чим Україна може посилити НАТО
Володимир Зеленський зауважив, що ніхто у світі не хоче воювати. Так, якщо якась країна-член Альянсу стане учасницею війни, то вона стане світовою.
Водночас Україна має неабиякий досвід. Крім того, чимало партнерів зацікавлені у використанні їхньої зброї українськими військовими.
У нас є досвід, яка техніка виправдовує себе, а яка – ні. І це впливає і на гроші, адже партнери вкладають у виробництво. Завдяки нашому виробництву, зараз у нас одні з найкращих дронів у світі,
– заявив Зеленський.
Зеленський розповів, що деякі представники НАТО хотіли б, щоб українські військові захищали їхні кордони. Президент наголосив, що наші захисники досвідченіші за багатьох інших і знають, як давати відсіч російським окупантам.
Наприклад, Литва, Латвія, Естонія – дуже позитивно до цього ставляться. Вони бояться Росії, і зрозуміло чому,
– додав Зеленський.
Хто не матиме доступу до таємних додатків до Плану перемоги
Володимир Зеленський заявив, що Україна не розкриватиме зміст таємних додатків Плану перемоги тим країнам, які не передають допомогу.
Додатки передали країнам, які конкретно мають ті пункти додатків, щоб посилити Україну. Якщо в тій чи іншій державі цього немає, то навіщо давати додаток? Ми їм довіряємо, але навіщо?
– наголосив український лідер.
Зеленський про переговори з росіянами
Зеленський заявив, що Україна не проти почати говорити з представниками Росії, але для початку треба підсилення, щоб розмова відбулась “на рівних”.
Якщо у нас є відповідна зброя, навіть, якщо є від усіх позитивна підтримка Плану перемоги – це вже крок вперед. Ти вже знаходишся в іншій ситуації. Вже коли ти розмовляєш на тому чи іншому майданчику з росіянами, бо партнери їх бачать всюди, ми не проти. Ми їм кажемо: Ви хочете, щоб ми з росіянами говорили? То посильте нас. Щоб ми сиділи за столом рівноправно, а не щоб стілець десь там в стороні стояв,
– заявив Зеленський.
Війна без куль, – Зеленський про вибори у США
Володимир Зеленський вважає, що вибори у США – це війна без куль. Він пояснив, що усі заяви, які лунають на підтримку України або проти неї, – це лише політика, яка стосується виборів.
Для них це не просто вибір людини. Це вибір курсу Америки. Це вибір їхнього розвитку, міжнародної політики, тісних зв’язків або не дуже з Європою, підтримка або ж непідтримка НАТО,
– наголосив Зеленський.
Разом з тим, президент додав, що якщо політика США після виборів зміниться, ці зміни і є “план Б”. Ці вибори, за словами Зеленського, матимуть вплив на розвиток чи закінчення цієї війни.
Зеленський назвав, хто не підпишеться під запрошенням України до НАТО
Зеленський вважає, що запрошення України до НАТО не підпишуть ті країни, які хочуть залишити місце діалогу з Росією.
Не підпишуть ті, хто хоче залишити простір в діалозі з Росією. Я так думаю,
– сказав президент.
Путіна мали відштовхнути раніше, – Зеленський
Володимир Зеленський наголосив, що Будапештський меморандум Росія порушила ще у 2014 році. Саме тоді, за словами президента, країни, які гарантували безпеку України, мали зупинити агресора.
Вони не відштовхнули Путіна на його території і не поставили у цьому крапку,
– наголосив Зеленський
Зеленський зазначив, що, якщо ви подивитесь на сьогоднішню карту світу, то країни, де немає воєн – це або країни НАТО, або, які мають арсенал потужної зброї.
Україна не отримала ні першого, ні другого – ось, про які я аргументи говорив з партнерами, і я не хочу, щоб мене перекручували – я сказав, що Україна віддала все, а нічого не отримала… з того, що є сьогодні на столі, що реально – це друге, це НАТО з цих двох пунктів,
– резюмував гарант України.
Зеленський пояснив заяви про ядерну зброю
Володимир Зеленський чітко пояснив позицію України щодо ядерної зброї. За словами президента, “ми не збиралися створювати ніяку загрозу світу і ніяку ядерну зброю”.
Я хочу, щоб ми розуміли, що від деяких медіамайданчиків – це був вкид такої інформації. Я хочу, щоб нас розуміли дуже правильно. Я вважаю, що Україна повинна бути в НАТО та аргумент, що в час Будапештського меморандуму ми віддали ядерну зброю і нам гарантували безпеку. Якби Україна не віддавала ядерну зброю – це була б та сама “парасолька”, яка є в інших ядерних держав,
– заявив Зеленський.
Водночас президент додав, що НАТО – це краще, аніж будь-яка зброя.
Про критику Плану перемоги
Володимир Зеленський заявив, що альтернативи Плану перемоги країни Заходу не мають.
У них немає альтернативи. Просто немає. Так, вони можуть сказати про заморожений конфлікт. Але питання – що буде післязавтра, коли Путін збереться з силами знову? Чому не буде спроби повторити 2022 рік? Хто гарантує? І тут вже ніхто руку не підіймає, ніхто не коментує,
– заявив Зеленський.
Про вплив Росії на Європу
Володимир Зеленський зауважив, що Росія має вплив не лише на країни Африки, а і Європи. Доказом цього є поява проросійських політиків та партій, а також інформаційна політика у світі.
Водночас Курська операція зруйнувала наративи Росії, що Україна програє, а також продемонструвала факт того, що Кремль не цікавить захист власного населення.
Зеленський про пасивність деяких країн
Формула миру та Саміт миру – це не просто шлях, як закінчити війну. Володимир Зеленський пояснив, що ці формати – також інформаційний та ідеологічний простір, який наповнює Україна та її партнери.
За словами президента, якщо цього не робити, то це зробить Росія, яка диктуватиме свої умови.
Я вважаю, що будь-яка пасивність у дипломатичному напрямку призведе до того, що Росія об’єднає країни навколо своїх ідей, які вони, як кулемет, через ті чи інші країни вистрілюють. Мені здається, що це дуже небезпечно,
– наголосив він.
Зеленський про дію санкцій
Зеленський повідомив, що 17 жовтня представив План перемоги усім партнерам. Після виступу лідери 18 країн виступили зі своїми думками та позиціями щодо Плану України.
Вони хочуть деякими речами посилювати Україну. І я сказав: “Так”. Якщо мовиться про посилення, то як ми можемо бути проти,
– зауважив президент.
До прикладу, як говорить Зеленський. посилюватися повинна санкційна політика. Так, економічні санкції діють, але не є ефективними, адже вони не зменшують витрати Росії на оборонну сферу.
“Безумовно, ці санкції мають вплив, … але треба посилюватися”, – резюмував Зеленський.
Балканські держави, навіть більше, аніж Балтійські, підтримують Україну. За словами Зеленського, лідери цих країн переконані – якщо Україна не витримає російської агресії, то у зоні ризику опиняться інші країни.
Президент пояснив це тим, що попри усі намагання, у Балканських країнах зберігається російський вплив.
Про вступ до НАТО
Зеленський заявив, що Україна зі США зараз ближче до НАТО, ніж колись були. Водночас скептичною, у цьому питанні все ще залишається Німеччина. Це стосується і питання далекобійної зброї.
На жаль, країни-лідери ще не позбавились бажання не зачиняти повністю двері з Росією, на мою думку, це моє враження,
– додав Зеленський.
Який пункт Плану перемоги є “найскладнішим” для партнерів
Зеленський додав, що “найскладнішим” пунктом Плану перемоги для партнерів виявився третій – про стримування агресора, а також питання ракет далекобійного ураження ворога.
Президент повідомив, що завжди у дискусіях з партнерами наголошує, що Україна має повне юридичне та моральне право захищати себе та знищувати військові об’єкти на території країни-агресорки. Крім того, Зеленський наголосив, що Росія буквально погрожує блекаутом, проте це питання залишається складним.
Країни, які вирішують це питання, по-різному ставляться до цього. І це дуже важливо, тому що є ті, хто ставиться до цього з позитивом,
– повідомив Зеленський.
Він додав, що серед країн, які можуть допомогти у цьому (а це США, Велика Британія, Німеччина та Італія), ніхто “не хоче ризикувати наодинці”.
У листопаді буде готова бригада, яку готують у Франції
Володимир Зеленський повідомив, що нова бригада українських захисників, буде готовою та повністю укомплектованою у листопаді.
Франція випереджає інші країни у посиленні та укомплектуванні бригад,
– додав Зеленський.
Президент також додав, що Франція буде підтримувати вступ України до НАТО, а також працюватиме з іншими країнами, щоб вони також виступали за приєднання нашої держави.
Нові пакети допомоги від США
Президент повідомив, що США протягом жовтня – грудня нададуть цілу низку нових пакетів допомоги Україні.
Ми будемо отримувати раз на два-три тижні пакети посилення армії. Деталей не буду говорити. Пакети, я думаю, будуть великі від пів мільярда до 750 млн доларів. Це щоб у найближчі місяці – жовтень – грудень – максимально посилити Україну,
– заявив президент.
Який був фідбек США на План перемоги
Володимир Зеленський повідомив, що фідбек від США щодо Плану перемоги був майже відразу.
Фідбек був майже відразу, наша команда поїхала туди, працювала над питаннями щодо запрошення в НАТО та посилення нашої армії прямо зараз. Ми чекаємо команду Білого дому в Україні. Ми чекаємо і найближчим часом вона буде тут з тими чи іншими відповідями,
– повідомив Зеленський.
Источник: www.24tv.ua