Медведєв назвав умову для транзиту газу

Україна повинна відмовитися від наміру отримати борги з Газпрому, для досягнення домовленостей щодо транзиту газу.

Прем’єр-міністр РФ Дмитро Медведєв заявив, що для досягнення угоди щодо транзиту російського газу Україна повинна відмовитися від рішення Стокгольмського арбітражу про борги Газпрому. Про це Медведєв сказав в ефірі російського ТБ, передає в суботу, 7 грудня, ТАСС.

Медведєв наголосив, що укладення угоди про транзит газу неможливо, поки Україна вимагає від Газпрому виконати рішення арбітражу і виплатити 3 млрд доларів.

“Хочуть вони (українська влада) цього чи ні, очевидно, що в цьому випадку необхідно прийти до якогось нульового варіанту. Подобається цей вираз чи ні, але це повинно бути взаємовигідне рішення для обох сторін”, – сказав він, коментуючи російсько-українські переговори щодо газу в ефірі одного з російських телеканалів.

Медведєв заявив, що реверсом Україна отримує російський же газ, “але набагато дорожче, ніж могла б отримувати (його безпосередньо)”. За його словами, для цього потрібно “домовитися”.

“Неможливо домовитися щодо газу і в той же час сказати: знаєте що, ви нам ще заплатите гроші за всякими судовими рішеннями”, – додав при цьому Медведєв.

Він також відповів на питання, чи планує Москва забороняти Європейському союзу реверсно поставляти газ Україні. За словами Медведєва, така заборона є “досить складною з точки зору технологічного контролю”.

Нагадаємо, Газпром направив Нафтогазу офіційну пропозицію продовжити транзитний контракт або укласти новий на один рік. При цьому російська компанія вимагає відмовитися від судових позовів, а також відновити прямі закупівлі газу. Нафтогаз у своїй відповіді відмовився списувати 3 млрд доларів боргу російської компанії.

Відомо, що газове питання можуть обговорити під час зустрічі президентів України Володимира Зеленського та РФ Володимира Путіна на переговорах в нормандському форматі 9 грудня в Парижі.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *