Макрон обговорив з Путіним повернення кораблів

Президент Франції відреагував на повернення Росією українських кораблів. Сторони також обговорили нормандські переговори.

 

Президент Франції Емманюель Макрон і Росії Володимир Путін у понеділок, 18 листопада, провели телефонну розмову, обговоривши теми, пов’язані з Україною. Про це повідомили прес-служби двох президентів.

 

Як інформують у Макрона, сторони обговорили підготовку нормандського саміту, який відбудеться 9 грудня в Парижі. Також, стверджує прес-служба французького президента, Макрон вітав повернення Україні трьох кораблів, захоплених Росією в районі Керченської протоки. У Франції такий жест назвали очікуваним і таким, що допоможе зміцнити довіру у діалозі між Україною і РФ.

 

У свою чергу, прес-служба Кремля згадала про закон про особливий статус Донбасу і Мінські угоди. Там також зазначили, що розмова стосувалася і нормандської зустрічі, проведення якої раніше сьогодні підтвердили у Путіна.

 

Раніше повідомлялося, що Росія повернула Україні захоплені кораблі. У РФ повідомили, що кораблі є «речовими доказами», а Україні вони були передані на «відповідальне зберігання».

 

У свою чергу, заступник міністра закордонних справ України Олена Зеркаль повідомила, що всі три кораблі після повернення направляються до Одеси.

 

Вона також зазначила, що в найближчий четвер у Гаазі пройдуть перші слухання арбітражного трибуналу у справі про порушення Росією імунітету трьох українських військових кораблів і членів їх екіпажів.

 

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *