Майка Джонсона “драматично” переобрали на посаду спікера Палати представників США Анастасія КолесніковаОсновні тези
- Майк Джонсон був переобраний на посаду спікера Палати представників США, отримавши мінімально необхідні для цього 218 голосів.
- Джонсон вдалося переобратися з другої спроби.
Джонсон знову став спікером Палати представників / Фото Getty Images
3 січня у США обирали нового спікера у Палаті представників. Ним знову став Майк Джонсон. Хоча і не одразу.
Раніше Дональд Трамп підтримав Майка Джонсона на посту спікера Палати представників США, назвавши його “хорошою, працьовитою, релігійною людиною”, передає 24 Канал з посиланням на CNN.
Як відбувалося голосування за Джонсона
Не без труднощів Джонсону знову вдалося зайняти посаду спікера у нижній палаті Конгресу. Під час першого голосування він набрав лише 216 голосів, а для перемоги потрібно було отримати щонайменше 218. Його найближчий суперник – демократ Гакім Джеффріс тим часом набрав 215 голосів.
Опісля відбулося повторне голосування. Тоді двоє республіканців, які cпершу проголосували проти Джонсона, передумали. Переобраний спікер потиснув їм руки після того, як вони віддали свої голоси за нього.
Джонсон став спікером Палати представників з мінімальними 218 голосами, попри існуючу більшість Республіканської партії в нижній палаті Конгресу та підтримку Дональда Трампа.
Нагадаємо, що Майк Джонсон ревно виступав проти продовження військової допомоги України. Він півроку відмовлявся виставляти на голосування законопроєкт про 60 мільярдів доларів підтримки для нашої країни. На початку грудня 2024 року Джонсон заявив, що не планує виносити на голосування Конгресу законопроєкт про додаткову допомогу Україні в розмірі 24 мільярдів доларів. Мовляв, рішення щодо фінансування має приймати новообраний президент Дональд Трамп, а не чинний Джо Байден.
Раніше спікер скандально казав, що “втратив апетит” до подальшого фінансування України та сподівається, що це не буде потрібно, бо Трамп покладе кінець війни з Росією.
До слова, сам Дональд Трамп допустив скорочення військової допомоги Україні. Він неодноразово висловлював невдоволення сумами, які адміністрація Байдена виділяла Києву.
Тим часом у Зеленського сказали, що Україна продовжить працювати з новою адміністрацією США, навіть якщо країна припинить військову допомогу. Керівник Офісу президента Єрмак підкреслив важливість єдності Європи та зазначив, що існує ризик скорочення допомоги від США, але Україна добилася значного прогресу у внутрішньому виробництві.
Источник: www.24tv.ua