Кабмін підтримав ініціативи у боротьбі з бідністю

Мінсоцполітики підготувало законопроект, спрямований на підтримку сімей, які цього найбільше потребують.

 

Уряд України на вчорашньому засіданні підтримав законопроект Мінсоцполітики, спрямований на боротьбу з бідністю наступного року, повідомляє прес-служба відомства.

 

“Це важливі перші кроки, спрямовані на підтримку сімей, які цього найбільше потребують. Сподіваємося на підтримку Верховної Ради”, – заявила міністр соціальної політики Юлія Соколовська.

 

Серед іншого, ця ініціатива передбачає: з 1 січня 2020 року збільшення підтримки дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, які перебувають під опікою, з 2 до 2,5 прожиткових мінімумів, і для дітей з інвалідністю з їх числа – з 2 до 3,5 прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку; з 1 липня 2020 року підвищення допомоги на дітей із малозабезпечених сімей з 85 до 130% від прожиткового мінімуму, а для працездатних осіб – з 21 до 25% прожиткового мінімуму.

 

Відзначається, що це стане можливим завдяки наближенню умов надання допомоги на дітей одиноким матерям та малозабезпеченим сім’ям, а також консолідації раніше фрагментованих виплат у цій програмі. При цьому всі кошти залишаються у програмі, а програма малозабезпеченим стає основною програмою допомоги людям, що опинилися в стані бідності, в якій поетапно міністерство буде піднімати прожитковий мінімум і допомагати сім’ям виходити зі складних життєвих обставин.

 

У цій же програмі допомоги малозабезпеченим сім’ям передбачається можливість ввести нові механізми стимулювання безробітних до пошуку роботи, участі в суспільних роботах, відкриття власної справи; підвищення допомоги з догляду одиноким пенсіонерам, які досягли 80-річного віку і які потребують постійного стороннього догляду (в середньому 672 грн щомісяця).

 

У міністерстві зазначають, що кошти на вищевказані підвищення закладено в бюджеті на 2020 рік, який Верховна Рада вже прийняла.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *