Генерал-лейтенант відповів, чи доведеться знижувати мобілізаційний вік в Україні Віра КоновалОсновні тези
- США закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років через проблеми з живою силою.
- Президент Зеленський виступає проти зниження віку, наголошуючи на важливості укомплектованості бригад.
Сполучені Штати знову закликають Україну знизити мобілізаційний вік до 18 років. Мовляв, передали вже достатньо зброї для того, щоб піти на такий крок.
Радник президента США з нацбезпеки заявив, що з живою силою в України є серйозні проблеми. Чи справді Києву необхідно знижувати мобілізаційний вік, 24 Каналу розповів Ігор Романенко — генерал-лейтенант, військовий експерт та засновник БФ “Закриємо небо України”.
Чи варто знижувати мобілізаційний вік
Президент України Володимир Зеленський заявив, що неможливо знижувати мобілізаційний вік в Україні без забезпечення армії технікою. За його словами, на фронті більш як 100 бригад на полі бою, і кожна з них щодня потребує укомплектованості й техніки.
Вже не вперше Зеленський протестує проти зниження мобілізаційного віку, попри заклики США.
Закон дає інструменти для обліку, тому військово-політичне керівництво знає кількість людей і наші можливості щодо мобілізації людей з 18 до 60 років. Якщо не хочуть знижувати мобілізаційних вік, треба приймати інші рішення. Але говорити, що недоцільно це робити, якщо не буде зброї – це неконструктивно,
– наголосив Ігор Романенко.
Річ у тім, що хоча б для проведення ротацій потрібно більше людей. Тобто техніка у певної бригади може бути, однак ротацію провести не вдасться через брак особового складу.
“Тоді треба йти на інші непопулярні кроки: передавати зброю з тієї бригади, яка її має, тій, яка заходитиме у повному обсязі. Це дуже складна робота – передавати озброєння з однієї частини в іншу, але це ротація, яка не була забезпечена”, – пояснив військовий експерт.
Безумовно, що у такому випадку про демобілізацію не може й мовитися. Якщо її проводити, не маючи достатньої кількості людей, це може призвести до катастрофічних наслідків.
“Щоб здійснювати ротацію та провести демобілізацію, потрібно набрати більше людей, підготувати їх – налагодити цей процес загалом. Нічого іншого вигадати не можна”, – підсумував Романенко.
Источник: www.24tv.ua