Газ в Європі дорожчає рекордними темпами

Минулого тижня ціна газу в Європі підскочила на рекордні 4,3%, але на цьому почала стабілізовуватися.

Минулого тижня вартість газу на європейських хабах збільшилися на 4,3%, що є рекордним показником за сім місяців, повідомляє Українська енергетична біржа (УЕБ).

Зазначається, що зростання цін на газ на європейському ринку обумовлене прогнозами похолодання на початку грудня, а також перебоями в поставках з Норвегії через позапланове відключення на деяких родовищах.

 

Крім того, однією з головних причин подорожчання називається те, що Європа збільшила споживання газу на 20% порівняно з минулим роком. Споживання газу збільшилося, особливо у виробництві електроенергії. Вироблення електроенергії на газовому паливі стало більш конкурентоспроможним.

 

“Сховища газу у 2019 році в ЄС були заповнені на 73% від усього обсягу, що є найвищим показником за останні вісім років. Це було заплановано ЄС, так як між Україною і Росією у 2019 році закінчується термін контракту ГТС, – і залишаються відкритими питання про продовження нового контракту на транспортування газу європейським споживачам, про тарифи на транзит газу і його обсяг”, – йдеться в повідомленні УЕБ.

 

 

 

Аналітики зазначають, що, прогнозуючи очікувану вартість газу, учасники торгів на УЕБ завжди орієнтуються на тенденції на європейських хабах і очікування внутрішнього ринку.

 

“Перший тиждень грудня розпочинається зі зниження цін на хабах до рівня початку попереднього тижня, тому на внутрішньому ринку ми очікуємо стабілізації цін”, – зазначили в УЕБ.

 

Нагадаємо, минулого тижня Кабмін ухвалив рішення про фіксовану ціну на газ. Українці можуть підключитися до спеціальної програми “Гарантована ціна на газ”. Вона гарантує, що ціни на газ у платіжках будуть на рівні 8 гривень за кубометр протягом опалювального періоду.

 

У той же час ЗМІ повідомляли, що з Нового року ціни на газ для населення можуть підскочити до 12,9 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *