Екссуперник України був за крок від сенсації, Грузія в ауті: результати 1/8 Євро-2024 30 червня

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

У другий ігровий день плей-оф Євро-2024 з футболу на поле вийшли футболісти чотирьох збірних: Англії, Словаччини, Іспанії та Грузії. Обидва поєдинки тримали уболівальників у напрузі.

В останній день червня свої поєдинки провели дві топові збірні Європи – Англія та Іспанія. У першому матчі команда “трьох левів” приймала Словаччину, яка вийшла із групи, де була Україна. 24 Канал розповідає хід поєдинків, як забивались голи та хто неабияк здивував в іграх 1/8 фіналу турніру.

Англія – Словаччина 2:1

Голи: Беллінгем, 90+5, Кейн, 91 – Шранц, 25

Англія вийшла у плей-оф Євро-2024 із першого місця групи “С (5 балів). Натомість Словаччина відібралась в 1/8 фіналу лише за рейтингом збірних, які у своїх квартетах посіли треті позиції. Словаки набрали 4 очки.

Євро-2024 – топова футбольна подія, яку неможливо пропустити! Тож вмикай свій гаджет гучніше та вболівай за українську збірну. Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Перший тайм був насичений великою кількістю боротьби, якої було більше, аніж голів у перші 45 хвилин. На 25-й хвилині Шранц сенсаційно вивів Словаччину уперед у грі 0:1. Іван забив свій третій гол на Євро-2024. Як згодом стало відомо, що це був його останній результативний постріл на цьому турнірі у Німеччині.

Цікаво, що цей гольовий удар від Шранца став єдиним пострілом у площину воріт від обох збірних у першому таймі.

Перша половина матчу закінчилась мінімальною перевагою у рахунку колишнього суперника збірної України.

Вже у перші п’ять хвилин другого тайму господарі могли зрівняти рахунок. Якби гол Фоден був зарахований. Головний арбітр із Тунісу Мелер угледів офсайд, а рахунок на табло не змінився.

Рятівники Беллінгем та Кейн

Матч йшов до чергової сенсації на цьому чемпіонаті Європи. Лише у компенсований до гри час про себе нагадав “Беллігол”. Джуд Беллінгем після передачі Гехі врятував Англію від дострокового вильоту та поразки від Словаччини. Зустріч була переведена в додаткові 15-хвилинні тайми. Вже на старті першого тайму Кейн вивів “трьох левів” уперед 2:1.

До фінального свистка було багато емоцій, але більше голів команди не забивали. Англія із великими труднощами вибила Словаччину із 1/8 фіналу Євро-2024. Команда Саутгейта попрямувала до чвертьфіналу турніру, де 6 липня зіграє проти Швейцарії.

Відеоогляд матчу Англія – Словаччина

Іспанія – Грузія 4:1

Голи: Ле Норман, 18 (авт.) Родрі, 39, Руїс, 51, Вільямс, 75, Ольмо, 83

Другий матч неділі відбувся на кельнському “Рейн Енергі Штадіон”. Іспанія хоч і набрала максимальні 9 балів у груповому етапі та виграла квартет “В”, але не показує ще поки тієї гри, яку він неї очікують побачити фани. Грузія – відкриття чемпіонату Європи у Німеччині. Грузини проявили характер, обіграли в останньому турі Португалію (2:0) та пройшли далі через рейтинг збірних третіх місць.

Першою рахунок у матчі розмочила збірна Грузії. Шокуючий був початок гри для іспанців, які самі собі привезли гол. Ле Норман відзначився у власних воротах, вивівши суперника уперед 0:1.

Відео автогола Ле Нормана

Радість грузинської команди та уболівальників тривала рівно 21 хвилину, коли Родрі після передачі Вільямса повернув “Фурію Роху” у гру 1:1. Лише один із 16-ти ударів іспанських гравців у першому таймі досягнув цілі.

Відео голу Родрі

На перерву команди пішли за нічиєї 1:1.

Вже на старті другої частини поєдинку Руїс після навісної передачі Ямаля вивів господарів уперед 2:1. Це був другий гол Фабіана на цьому Євро-2024.

Як забивав Руїс: дивіться відео

На цьому Іспанія не зупинилась та продовжувала штурмувати володіння Мамардашвілі, який видавав неймовірний виступ на чемпіонаті Європи у Німеччині.

На 74-й хвилині Гвалесіані прикро запхав м’яч у свої ворота. Але автогол не був зарахований через офсайд.

У середині тайму іспанцям таки вдалось втілити активність у ще одне взяття воріт Грузії. Вільямс взяв на себе ініціативу, красиво обіграв опікуна та потужно пробив під поперечину. Проти такої гармати у Мамардашвілі просто не було шансів. Асист у свій актив записав Руїс, який забив другий гол Іспанії. Рахунок став 3:1.

Відео голу Вільямса

В останній 10 хвилин іспанці вчетверте засмутили грузинського голкіпера, поставивши гучну крапку у дивовижній історії Грузії на Євро-2024 – 4:1.

Відео голу Ольмо

Іспанія пробилась до чвертьфіналу ЧЄ, де зіграє проти господарки Євро Німеччини (5 липня). Грузія завершила свій шлях на чемпіонаті Європи, де вона стала справжнім відкриттям.