Ділова ковбаса: що вибрати ГОСТ або ТУ?

Цікавий факт, Радянського Союзу вже давно немає, а його система стандартів, що застосовується до різного роду продуктів, все ще залишилася.

Адже абревіатура ГОСТ розшифровується як державний загальносоюзний стандарт. І нехай в 1992 році країни тодішнього СНД домовилися, що ГОСТ має статус регіонального і не обов’язковий зовсім, «почесне знам’я» ГОСТУ досі вважається чимось на зразок золотого стандарту. Але чи так це насправді?

Ось ви стоїте в магазині і тримайте в руках дві палки вареної ковбаси. На одній значиться, що виготовлена ​​вона по ГОСТу, на другій написано, що виготовлена ​​за ТУ — чого очікувати від кожного з товарів?

ТУ (Технічні Умови) — це документ, в якому регламентуються основні технічні вимоги до продукції, що випускається: до сировини, способу виготовлення, пакування, правил приймання, методів контролю якості, транспортування, зберігання і т. п.

ТУ розробляє сам виробник. Для чого він це робить? М’ясопереробна галузь, як і багато інших, розвивається. З’являються нові технології обробки м’яса, вироблення спецій, копчення. Та й споживачі стають все більш вибагливими, хочеться порадувати їх новими смаками. А великі виробники мають можливість використовувати нову техніку і обладнання, про яку в СРСР і мріяти не могли. І їм, звичайно ж, «тісно» в стандартних ГОСТах. Тому підприємства і йдуть далі, розробляючи ТУ.

Причому, ТУ — такий же жорсткий стандарт для м’ясопереробників, як і ГОСТ. Процедура погодження і реєстрації ТУ дуже складна і довготривала, триває від 2-х до 6-ти місяців. У процесі узгодження автору ТУ необхідно пройти кілька державних реєстраційних і перевіряючих інстанцій, які на підставі комплексних мікробіологічних, санітарно-хімічних досліджень можуть видати санітарно-епідеміологічний висновок, а також сертифікат, що дає право виробляти даний продукт.

Примарний ГОСТ

Тепер ми можемо поглянути на ці дві палички ковбаси, що у нас в руках, по-новому. ГОСТівска — продукт зі звичним смаком, виготовлений за відпрацьованою ще багато років тому технології та рецептурі. Та й таких ковбас, по ГОСТу, залишилося — всього нічого, наприклад з варених тільки «Докторська» і «Молочна».

Бажай хтось купувати тільки ГОСТівську продукцію, довелося б йому обмежитися вкрай мізерним асортиментом: з шоколаду хіба що чорний і молочний, сирів днем ​​з вогнем не знайти.

До того ж, немає гарантії, що задекларований на упаковці ГОСТ, дійсний. Деякі використовують цю абревіатуру як маркетинговий хід, і таких — близько 40%. А більш спритні виробники і зовсім можуть вказувати на свій товар ГОСТ, але не той, який регламентує якість самого товару, а за яким випускається, наприклад, упаковка. Мовляв, хто там в поспіху буде розбиратися …

Так що не варто ідеалізувати ГОСТи. Тим більше, що багато хто вже втратили свою законну силу, а тим, що ще діють, залишилося часу до 1 січня 2022 року. На зміну їм прийдуть нові нормативно-правові акти.

 

 

ТУ — це реалії сучасного виробництва

В уряду ще є час подумати, але вже зараз зрозуміло, що продукти, виготовлені за ТУ — це і можливості для нових рецептур, і проходження трендам. І вони сповна дозволяють реалізувати виробникам найновітніші технології.

Для прикладу ми звернулися до продукції ТМ Бащинський, добре відомої українцям. Як розповіли технологи підприємства, ТМ «Бащинський» — одна з торгових марок найбільшого м’ясопереробного підприємства України ПрАТ «Український бекон». І в питанні пріоритету між ГОСТами і ТУ тут, звичайно ж, віддають перевагу останньому. Адже саме так можна задіяти сучасні технологічні потужності заводу, а також дозволити рецептами відповідати смакам і запитам сучасного споживача.

Питання вибору між ГОСТами і ТУ в Україні слабшає з кожним роком, втрачає свою актуальність. На сьогоднішній день куди важливіше, що за виробник стоїть за продуктом — наскільки надійний, яка у нього сировина, технології і наскільки ретельно контролює якість товарів. Реалії ринку такі, що перевагу краще віддати великому і відомому виробникові. У нього більше можливостей випустити якісний і доступний продукт — і, мабуть, ці умови повинні стати основою будь-якого ТУ.

За надану інформацію і консультації профільних фахівців при підготовці матеріалу дякуємо ТМ Бащинський, партнера проекту «Ми це з’їли».

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поделитесь с друзьями

Ответить

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *