Чи можна заховати енергооб’єкти “під землю”: Кудрицький пояснив, чи можливо це

Чи можна заховати енергооб’єкти “під землю”: Кудрицький пояснив, чи можливо це Анжеліка БайбакОсновні тези

  • Володимир Кудрицький пояснив, що переміщення енергооб’єктів під землю є неможливим через великі розміри та високі витрати.
  • Українці фахівці зосереджуються на захисті енергетичних об’єктів від можливих російських атак.
  • Глава Укренерго пояснив, що деякі елементи енергетичних підстанцій є стійкими, але дорогими, тому потребують комплексного захисту для збереження енергосистеми.

Кудричький розповів, чи можливо розмістити енергооб’єкти під землею / Колаж 24 Каналу

Очільник Укренерго Володимир Кудрицький пояснив, що всю країну під землю неможливо заховати. Тому українці фахівці роблять усе можливе, щоб захистити об’єкти від російських атак.

Про це він заявив в інтерв’ю. Він додав, що загалом енергооб’єкти розмістити під землею неможливо, оскільки це дуже довго й дорого.

Чому енергооб’єкти неможливо перенести під землю

На нещодавній конференції “Життя у тривалій війні” пролунала теза, що українським підприємствам варто “піти під землю”, однак з енергетичними об’єктами така ідея неможлива до втілення. Кудрицький пояснив, що, до прикладу, магістральні високовольтні підстанції чи великі електростанції, які, умовно, займають площу у 200 гектарів, неможливо заховати під землею.

Під землю можна сховати тільки окремі елементи цих об’єктів, наприклад, системи управління. Автотрансформатори ми захищаємо, не ховаючи їх під землю, бо це було б надзвичайно дорого й довго. Ми робимо над ними накриття. Всю країну під землю не сховаєш, це теж треба розуміти. Треба підходити до питання інженерного захисту дуже прагматично і раціонально,
– наголосив Кудрицький.

Очільник Укренерго додав, що деякі елементи підстанцій є дуже стійкими. Так, навіть якщо на об’єкт прилітає 1 – 2 ракети, то фахівці знаходять резервні схеми живлення, і вже за 3 – 8 годин споживачі знову з енергоживленням.

Однак є й такі елементи, які є дуже складними й дорогими. Мовиться про автотрансформатори, генератори чи турбіни на електростанціях. Кудрицький пояснив, що, зазвичай, таких об’єктів немає на складах, а на їхнє виготовлення необхідно чимало часу.

“Такі елементи треба захищати або винятково системою протиповітряної оборони, або в комплексі зі системами інженерного захисту, як ми робимо на своїх підстанціях. Коли тисячі ракет і дронів летять на об’єкти енергетики, неможливо очікувати, що нічого не вийде з ладу – пошкодження точно будуть. Наша задача в тому, щоб енергосистема попри це продовжувала функціонувати як єдине ціле”, – резюмував Кудрицький.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *