Чи кожен, хто приходить оновити дані у ТЦК, отримує повістку: коментар ТЦК

Чи кожен, хто приходить оновити дані у ТЦК, отримує повістку: коментар ТЦК Софія РожикОсновні тези

  • Представниця ТЦК повідомила, що не кожен, хто оновлює дані у військкоматі, отримає бойову повістку.
  • Отримання повістки залежить від ступеня придатності до військової служби.
  • Термін призову може бути визначений протягом двох місяців після оновлення даних.

Чи всі, хто приходить оновити дані в ТЦК, отримують повістку / Колаж 24 Каналу

За законом про мобілізацію усі військовозобов’язані українці повинні оновити свої дані. У ТЦК відповіли, хто після оновлення даних може отримати повістку.

Там стверджують, що її отримують не всі. Таку заяву зробила представниця ТЦК Лариса Козак.

Отримання повістки залежить від ступеня придатності до служби

Лариса Козак запевнила, що отримання повістки залежить від придатності до служби.

Залежить від ступеня придатності до військової служби, це визначається ВЛК,
– заявила вона.

Також представниця ТЦК додала, що термін призову може визначатися протягом двох місяців.

“У нас у законодавстві України, законі про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, а саме в статті 22, зазначається, що якщо особа прибуває добровільно без повістки, термін її призову – виключно до навчальних центрів, всі йдуть тільки через навчальні центри, хто не мав бойового досвіду – може визначатися протягом двох місяців”, – сказала Козак.

У Міноборони також раніше зазначали, що оновлення даних для військовозобов’язаних не означає автоматичну мобілізацію. Наразі дані оновили приблизно 3 мільйони осіб і це достатньо велика кількість.

За словами директора Департаменту кадрової політики Міноборони України Марка Андрусяка, потреба в українській армії для призову під час мобілізації значно менша. Тому не всі ці громадяни будуть призвані на службу.

На сьогодні, за інформацією, що в нас вже є, оновили свої дані близько 3 мільйонів громадян. Потреба ЗСУ для призову під час мобілізації значно менша. Тому не всі громадяни, які оновили облікові дані, будуть призвані на військову службу,
– сказав він.

Додамо, що закон зобов’язує оновити дані усіх військовозобов’язаних. Вони мали це зробити до 16 липня. Після – оновити дані також ще можна, але уникнути адміністративної відповідальності не вдасться. Водночас закон передбачає лише одну поважну причину для несвоєчасного оновлення даних – хворобу.

“Я думаю, що у цих людей будуть певні складнощі з тим, щоб пояснити, чому упродовж 60 днів вони не змогли виконати свій обов’язок, який передбачено законом. Справді підставою для визнання, скажімо так, поважності таких причин може бути лише хвороба”, – сказав адвокат Сергій Старенький.

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *