Чемпіони провалили захист титулу, гегемонія Німеччини: хто вийшов в 1/4 фіналу Євро-2024

СПЕЦПРОЄКТ Матеріали з позначкою “Спецпроєкт”, “Партнерський матеріал” чи “Актуально” розміщені на комерційній основі. Редакція може не поділяти цю позицію. Софія Кулай

У вівторок, 2 липня, закінчився розіграш 1/8 фіналу чемпіонату Європи 2024 з футболу. Визначились усі чвертьфіналісти найпрестижнішого міжнародного турніру континенту.

Перші учасники 1/4 фіналу Євро-2024 з футболу визначились ще наприкінці червня. І вже у першому матчі 1/8 фіналу була створена сенсація. 24 Канал розповідає, як закінчились поєдинки плей-оф та хто вийшов у чвертьфінал.

Швейцарія – Італія 2:0

Голи: Фройлер, 20, Варгас, 46

У першому поєдинку плей-оф зустрічались Швейцарія та Італія. Перша половина матчу закінчилась несподіваною перевагою швейцарців у рахунку. Єдиний гол у перші 45 хвилин забив Фройлер із передачі Варгаса.

Найочікуваніша футбольна подія року – Євро-2024 – вже розпочалася. Саме час збирати друзів та вболівати за свою збірну!
Сила духу є у кожного, у чому твоя?
Nemiroff De Luxe. That’s my spirit.

Італійці у першому таймі відзначились хіба що двома жовтими картками. Команда Спалетті за 45 хвилин жодного разу не влучила у площину швейцарських воріт. Загалом вона завдала лише одного удару у бік володінь Зоммера.

Не встиг коментатор матчу назвати склад команд, як “червоні хрести” подвоїли перевагу на табло “Олімпійського стадіону” у Берліні. Варгас додав до свого асисту ще й взяття воріт Доннарумми, який неодноразово рятував володіння Італії, але не цього разу.

Швейцарія – Італія / Фото Getty Images

Однак цей матч “скуадра адзурра” точно не могла занести собі в активі. Лише один удар у площину воріт Зоммера із 10-ти виконаних. Швейцарія з 16 разів пробивала по володіннях голкіпера ПСЖ (4 – у рамку воріт).

Фінальний свисток зафіксував закономірну сенсаційну перемогу Швейцарії 2:0. Італія провалила захист чемпіонського титулу на Євро-2024 у Німеччині.

Відеоогляд матчу Швейцарія – Італія

Німеччина – Данія 2:0

Голи: Гаверц, 53 (п), Мусіала, 68

Господарка Євро-2024 Німеччина стала другою збірною-учасницею чвертьфіналу турніру. В 1/8 фіналу німці зустрічались із Данією. Вже на 4-й хвилині Шлоттербек міг виводити господарів матчу уперед, якби його гол був зарахований. Фол!

Перший тайм закінчився нульовою нічиєю. Натомість вже на старті тайму Андерсен несподівано вивів Данію уперед. Однак суддя угледів офсайд та скасував взяття німецьких воріт. Нулі на табло змінились на 53-й хвилині, коли Гаверц реалізував пенальті 1:0.

Гаверц та Мусіала / Фото Getty Images

У середині другого тайму Мусіала подвоїв перевагу “бундестім” 2:0.

Вже у компенсований до поєдинку час Вірц міг добивати данців, якби не офсайд.

Німеччина обіграла Данію у боротьбі за чвертьфінал чемпіонату Європи.

Німеччина – Данія: дивіться відеоогляд гри

Англія – Словаччина 2:1

Голи: Беллінгем, 90+5, Кейн, 91 – Шранц, 25

Поєдинок 30 червня міг Англією та Словаччиною розпочався із боротьби на футбольному полі. Одразу чотири жовті картки у стартові 17 хвилин.

На 25-й хвилині Шранц несподівано для усіх вивів словаків уперед 0:1. Це був шок не лише для англійських уболівальників, а й для команди Саутгейта, якій дуже важко вдався перший тайм.

Беллінгем та Кейн / Фото Getty Images

Саме із мінімальною перевагою у рахунку Словаччини закінчились перші 45 хвилин.

Вже через 5 хвилин після свистка про початок другого тайму Фоден був близький до того, аби записати своє прізвище у протокол матчу. Однак м’яч Філа був скасований через офсайд.

Колишній суперник збірної України на Євро-2024 був у кроці від виходу в 1/4 фіналу турніру. Поки за справу не взявся “Беллігол”. Джуд нагадав про себе та його улюблені голи у компенсований до матчу час 1:1. Гра перейшла у додаткові 15-хвилинні тайми. Вже на старті першого Кейн вивів “трьох левів” уперед 2:1. Цей гол відправив словаків у футбольний нокаут, з якого вони вже не вийшли.

Англія вибила Словаччину із Євро-2024 з футболу.

Відеоогляд Англія – Словаччина

Іспанія – Грузія 4:1

Голи: Ле Норман, 18 (авт.), Родрі, 39, Руїс, 51, Вільямс, 75, Ольмо, 83

Іспанці самі собі натворили проблем у грі проти збірної-відкриття Євро-2024. Ле Норман відправив м’яч у свої ворота, вивівши грузинів уперед 0:1. Подарунок був від “Фурії Рохи”.

Ще до перерви господарі змогли реабілітуватись та змінити цифри на табло 1:1. Голом відзначився Родрі.

Ніко Вільямс / Фото Getty Images

Вже на старті другого тайму Руїс головою замкнув передачу Ямала та вперше у цьому матчі вивів іспанську збірну уперед 2:1. На екваторі тайму Гвелесіані відповів іспанцям тією ж монетою, відправивши м’яч у власні володіння, які захищав Мамардашвілі. Але цей грузинського футболіста врятував офсайд. Рахунок не змінився 2:1.

Однак вже через хвилину іспанці таки збільшили свою перевагу до двох голів. Вільямс взяв на себе ініціативу, обіграв опікуна та потужним ударом під поперечину прошив Мамардашвілі 3:1.

Наприкінці поєдинку Ольмо довів рахунок до розгромного 4:1. Асист у свій актив записав Оярсабаль.

Іспанія без зайвих проблем розгромила Грузію 4:1 та вийшла до чвертьфіналу Євро-2024. Грузини покинули турнір, де переписали не лише свою власну футбольну історію.

Відеоогляд поєдинку Іспанія – Грузія

Франція – Бельгія (1:0)

Гол: Вертонген, 85 (авт.)

Протягом цілого матчу перевагою на полі володіли французи. Вже у першому таймі підопічні Дешама завдали 8 ударів, але лише один був у ствір воріт Бельгії. Водночас бельгійці жодного разу не влучали у площину. Загалом лише один постріл у бік володінь Меньяна.

Другий тайм минав за сценарієм першого. Франція атакувала, а Бельгія – захищалась. Поєдинок повільно переходив в екстратайми, до яких справа так і не дійшла.

Кевін Де Брюйне / Фото Getty Images

На 85-й хвилині Францію від додаткових 30 хвилин врятував автогол бельгійського захисника Вертонгена. Цей вечір оборонець гостей волів би забути назавжди.

Бельгія попрощалась із Євро-2024 через автогол свого ж захисника.

Франція – Бельгія: відеоогляд матчу

Португалія – Словенія 0:0 (по пен. 3:0)

Також у перший день липня свій лобовий матч провели збірні Португалії та Словенії. Це був найскладніший поєдинок для обох колективів на цьогорічному чемпіонаті Європи.

Протягом усіх 90 хвилин команди атакували, але не забивали. Сумарно 30 ударів від обох збірних за 90 хвилин не досягли своєї цілі. Тому без екстратаймів не обійшлось.

Кріштіану Роналду / Фото Getty Images

На 105-й хвилині Португалія мала реальний шанс закривати гру у додаткових таймах. Пенальті! До позначки прогнозовано підійшов Роналду, але не переграв Облака. Майже одразу португальці сигналізували головному арбітру про гру рукою у штрафній словенців. Але Орсато проігнорував цей епізод.

У другі 15 хвилин команди не мали таких 100-відсоткових моментів. Справа дійшла до серії пенальті.

Тут себе в усій красі продемонстрував голкіпер збірної Португалії Кошта, який потягнув усі три 11-метрові Словенії. Натомість португальці реалізували усі свої три пенальті (Роналду, Фернандес та Сілва).

Кошта по серії пенальті вивів Португалію у чвертьфінал Євро-2024.

Португалія – Словенія: відеоогляд матчу

Румунія – Нідерланди 0:3

Голи: Гакпо, 20, Мален, 83, 90+3

В останній ігровий день 1/8 фіналу Румунія зіграла проти Нідерландів. На поле вийшов ще один колишній суперник України на Євро-2024. Першого голу довелось чекати рівно 20 хвилин, коли Гакпо вивів “помаранчевих” уперед 0:1.

Саме із таким рахунком закінчився перший тайм.

Збірна Румунії / Фото Getty Images

На 63-й хвилині Гакпо міг оформлювати дубль, якби не офсайд.

Наприкінці поєдинку Мален таки подвоїв перевагу Нідерландів 0:2. Однак не обійшлось у цій атаці гостей без результативного асисту Гакпо.

Вже на третій компенсованій до матчу хвилині Мален забив свій другий гол у грі та третій Нідерландів.

Румунія закінчила свій шлях на чемпіонаті Європи у Німеччині. Нідерланди покрокували до 1/4 фіналу.

Відеоогляд гри Румунія – Нідерланди

Австрія – Туреччина 1:2

Голи: Грегорич, 66 – Демірал, 1, 59

Матч між Австрією та Туреччиною закрив розіграш 1/8 фіналу Євро-2024 з футболу. Вже на першій хвилині Демірал вивів гостей уперед 0:1. У перші 45 хвилин команди більше не забивали.

У другому таймі Демірал оформив дубль у ворота Австрії. Рахунок у матчі став 0:2 на користь турків.

Арда Гюлер / Фото Getty Images

Перевага турецької збірної у два голи трималась лише 7 хвилин, коли Грегорич після передачі Поша відквитав один м’яч – 1:2. Цей гол повернув австрійців та інтригу у цю гру.

Як не старались господарі матчу, але бодай перевести поєдинок в екстратайми не вдалось. Туреччина несподівано вибила із Євро-2024 Австрію.