Без унітазів і розеток. Кораблі прибули в Очаків

На цьому тижні очікується засідання щодо інциденту в Керченській протоці в трибуналі з морського права в Гаазі.

 

Росія повернула Україні захоплені кораблі Нікополь, Бердянськ і Яни Капу в “угробленому” стані, заявив командувач ВМС ЗС України Ігор Воронченко, зазначивши, що світ побачить “варварське ставлення росіян”.

 

Напередодні ЗМІ писали, що Росія вилучить бойові снаряди, особисту зброю українських моряків, а також рації і суднові документи. Але ЗСУ не дорахувалися розеток, плафонів і унітазів. Корреспондент.net розповідає подробиці.

 

Зустрічали з прапорами, чекають в Гаазі

 

18 листопада Росія передала Україні малі броньовані артилерійські катери Нікополь, Бердянськ і рейдовий буксир Яни Капу, захоплені в минулому році під час нападу прикордонних кораблів ФСБ Росії на українських військових моряків.

 

У супроводі буксирів Титан і Гайдамаки, а також пошуково-рятувального буксира Сапфір кораблі вирушили в бік материкової України. 20 листопада прибули до військової гавані Очакова Миколаївської області.

 

Азовська криза. Сили України та Росії на морі

 

Першим дістався бронекатер Нікополь. Його буксирував малий розвідувальний корабель Переяслав. Також два швидкісних катери типу Willard притягли Нікополь до військового причалу. Останніми прибув Яни Капу в супроводі буксирів Лідовський і Гайдамаки.

 

Їх зустрічали місцеві жителі з українськими прапорами. Очікується візит президента Володимира Зеленського, який обіцяв не голитися до повернення кораблів на батьківщину.

 

 

За словами командувача Військово-морських сил Ігоря Воронченка, українські судна повернулися в Україну на буксирі, так як росіяни їх фактично “угробили”.

 

“Росіяни їх угробили. Зняли навіть плафони, розетки і унітази. Так що ми зараз покажемо всьому світу варварське ставлення росіян”, – сказав він.

 

Російські ЗМІ писали, що озброєння залишиться, а це кулемети ДШКМ і бойові модулі Катран-М, що не буде тільки бойових снарядів. Воронченко нічого не сказав на цей рахунок, але на кадрах видно бойові модулі на кораблях.

 

Що стосується пробоїни від російського снаряда в рубці Бердянська, яку катер отримав при штурмі в листопаді минулого року, то її в Росії залатали.

 

 

“Весь світ бачив фото і відео. Тому якщо пробоїну заварили, це нічого не змінює. Адже факт зафіксований”, – сказав колишній командувач ВМСУ Сергій Гайдук.

 

Пробоїна в рубці Бердянська може стати доказом того, що російські військові і прикордонники вели по українських моряках вогонь на ураження. Найближчим часом у трибуналі з морського права в Гаазі розпочнуться слухання щодо подій в Керченській протоці.

 

Як сказала заступник міністра закордонних справ Олена Зеркаль, метою України є не тільки звільнення моряків і кораблів, а й визнання дій Росії порушенням норм міжнародного права, а також отримання компенсації.

 

Добрий Путін. РФ віддає Україні кораблі з Криму

 

На засіданні Міжнародного трибуналу з морського права в Гамбурзі 25 травня суд зобов’язав Росію негайно звільнити 24 захоплених українських військових, а також повернути під контроль України військові кораблі Бердянськ, Нікополь і Яни-Капу.

 

Тоді в МЗС Росії заявили, що передбачені Конвенцією ООН з морського права процедури вирішення спорів не застосовуються до інциденту в Керченській протоці.

 

Москва частково виконала рішення інстанції, коли 7 вересня українські моряки повернулися на батьківщину в результаті обміну засудженими і затриманими особами, який провели Росія і Україна.

 

Зараз Росія заперечує, що виконує постанову Міжнародного трибуналу з морського права. Про це сказав прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков.

 

Експерти вважають, що Москва пішла на поступки напередодні нормандського саміту, хоча офіційно це також заперечує. Докладно в матеріалі Росія повернула Україні військові кораблі. Що далі.

 

Генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що альянс вітає повернення кораблів в Україну, відзначивши, що “це треба було зробити давно”.

 

У Брюсселі також зазначили, що це рішення ще “віддавна назріло”. Разом з тим представник ЄС Майя Косьянчич зазначила, що Україна показала, що може діяти конструктивно в урегулюванні конфлікту. У зв’язку з цим в ЄС “очікують, що Росія відповість на ці зусилля відповідними позитивними кроками”, додала вона.

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю любов'ю

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *