“Бійці можуть вже писати”: військова омбудсменка розповіла про завдання і як до неї звернутися Дмитро Усик
Ольга Решетилова / фото DW
Наприкінці грудня 2024 року Зеленський призначив Ольгу Решетилову військовою омбудсменкою. Вона розповіла, що найголовнішим її інструментом буде розгляд і реагування на скарги.
Про це повідомляє 24 Канал з посиланням на слова військового омбудсмен Ольги Решетилової в ефірі телемарафону.
Як відбуватиметься робота військового омбудсмена в Україні
Ольга Решетилова зазначила, що в законі хочуть прописати дуже обмежений термін реагування. За її словами, це може бути три чи п’ять днів.
Вона розповіла, що буквально вчора отримала звернення про побиття військового в одному з підрозділів.
Це ті випадки, коли треба дуже швидко реагувати та включати ВСП, правоохоронців, вище командування. Задача омбудсмена та його офісу буде в тому, щоб реагувати на це швидко, не відкладати звернення, бо бувають випадки, коли військовому загрожує небезпека,
– каже Решетилова.
Окрім цього Ольга Решетилова заявила, що попри відсутність законопроєкту про військового омбудсмена військовослужбовці вже можуть звертатися по допомогу з питання порушень своїх прав.
“Я опублікувала на своїй сторінці у фейсбуці ті номери телефону і емейл, на які можна писати вже зараз. Ми найближчим часом створимо вже офіційні пошти уповноваженої, і тоді я оновлю ці дані. Але в будь-якому разі ви можете писати мені в приватні повідомлення в соцмережах”, – розповіла Решетилова.
Зверніть увагу, фейсбук Ольги Решетилової ви можете знайти за посиланням.
Наразі військовослужбовці можуть звертатись по допомогу у питаннях незаконних наказів, незаконних дій у частинах, приниження честі та гідності з боку командирів або державних органів.
Источник: www.24tv.ua