Африка позбулася поліомієліту – ВООЗ

Висновок про повне викорінення в усіх країнах Африки останнього збереженого у світі природного збудника поліомієліту зроблений незалежною африканською регіональною комісією з сертифікації.

 

Небезпечне захворювання поліомієліт повністю подолане на африканському континенті. Про це у вівторок, 25 серпня, заявила міністр охорони здоров’я Республіки Конго Жаклін-Лідія Миколо, повідомляє ТАСС.

 

 

 

 

“Поліомієліт остаточно викоренений в Африці”, – сказала Миколо, головуюча на засіданні регіонального комітету Всесвітньої організації охорони здоров’я по Африці.

 

Висновок про повне викорінення в усіх країнах Африки останнього збереженого в світі природного збудника поліомієліту зроблений незалежною африканською регіональною комісією з сертифікації.

 

Представники комісії на засіданні африканського регіонального комітету ВООЗ зробили спеціальну заяву про відсутність в Африці збудників поліомієліту та передали ВООЗ відповідний сертифікат.

 

На початку поточного літа комісія завершила перевірку Нігерії, Камеруну, Центральноафриканської Республіки і Південного Судану – останніх чотирьох країн континенту, де в попередні роки відзначалися захворювання на поліомієліт.

 

Встановлено, що в жодній з них немає дикого поліовірусу, а системи охорони здоров’я цих держав виконують всі необхідні профілактичні роботи, включаючи поголовну вакцинацію дітей.

 

Останній випадок інфікування диким поліовірусом був виявлений в Африці в 2016 році, в Нігерії. У 1996 році в Африці налічувалося 75 тис. дітей, паралізованих збудниками поліомієліту.

 

У світі лише в двох країнах – Пакистані та Афганістані – продовжують реєструватися нові випадки захворювання на поліомієліт.

 

Як повідомлялося раніше, Європейська регіональна комісія з сертифікації ліквідації поліомієліту віднесла Україну в зону високого ризику спалаху поліовірусу.

 

Відсоток охоплення щепленнями від захворювання в Україні є недостатнім, щоб до кінця року досягти 95%. На сьогодні тільки 30% дітей першого року життя отримали всі три дози вакцини для профілактики поліомієліту.

 

 

Источник: www.ua.korrespondent.net

No votes yet.
Please wait...
Поділіться своєю знахідкою

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *