Трамп “вибухнув” новими погрозами щодо Ірану, поки Венс у Швейцарії намагається укласти угоду з Тегераном.

Доки у Швейцарії точаться переговори щодо мирної угоди між Сполученими Штатами та Іраном, Дональд Трамп погрожує новими ударами та вимагає рішучих дій стосовно проіранських формувань у Лівані.

Трамп знову погрожує Ірану

Трамп знову погрожує Ірану / © Associated Press

Доповнено додатковими матеріалами

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп виступив із погрозами на адресу Ірану, у той час як у Швейцарії тривають перемовини щодо мирної угоди між державами. Зокрема, Трамп попередив Іран про потенційні нові удари, якщо Тегеран не візьме під контроль проіранські угруповання в Лівані.

Цю інформацію надає Clash Report.

Трамп погрожує Ірану новими ударами

У своїй соціальній мережі Truth Social Трамп заявив, що Іран мусить негайно припинити діяльність своїх проксі в Лівані.

«Іран мусить негайно припинити діяльність своїх високооплачуваних проксі в Лівані, які створюють перешкоди. Якщо вони цього не зроблять, ми знову завдамо потужних ударів по Ірану, як і минулого тижня, тільки ще сильніше!!!», — написав Трамп.

Згодом в інтерв’ю Fox News глава Сполучених Штатів висловив думку, що США можуть взяти під контроль Ормузьку протоку, якщо виникне така потреба, і встановити відповідні мита. Також Трамп наголосив, що США є «янголом-охоронцем» Ормузької протоки та всього близькосхідного регіону.

Окрім того, Трамп заявив, що Сполучені Штати будуть вилучати 20% нафти, яка проходить через протоку, якщо вона опиниться під американським контролем.

Трамп в ефірі повідомив, що напередодні мав розмову з іранськими посадовцями та пригрозив їм зникненням Ірану, якщо іранці закриють Ормузьку протоку.

«Закриєте Ормузьку протоку, і у вас не буде країни. Ви навіть не повернетеся до своєї клятої країни», — заявив Дональд Трамп в телеефірі.

Щодо угоди з Іраном, американський президент зазначив, що в нього є варіант із 60 днів, після чого він матиме змогу робити «все, що захоче».

Переговори США та Ірану у Швейцарії

Водночас, віцепрезидент США Джей Ді Венс сьогодні провів зустріч із представниками Ірану у швейцарському Бюргенштоку. Тут відбуватиметься обговорення мирної угоди між США та Іраном за посередництва Катару та Пакистану.

Перед початком зустрічі Джей Ді Венс заявив, що серед ключових завдань переговорів — визначити формат діалогу з Іраном, досягти припинення вогню в Лівані, а також обговорити іранську ядерну програму.

На початку переговорів Джей Ді Венс повідомив, що відкриття Ормузької протоки та припинення іранської ядерної програми вже досягнуті.

«Чи зможемо ми назавжди змінити відносини на Близькому Сході, чи повернемося до старого способу, який не є найкращим для нас, але, безумовно, можливий?», — запитав Венс.

Він додав, що сьогоднішня зустріч є стартом технічних переговорів, які не розв’яжуть усіх питань, але дадуть змогу вперше в історії зібратися та з’ясувати, що найбільш важливим є для кожної зі сторін.

«Причина, чому політичне керівництво відповідних країн присутнє тут, полягає в тому, що ми прагнули, по-перше, створити структуру для цих технічних переговорів, а по-друге, переконатися, що наші команди мають нашу повну підтримку та знають, що вони завжди можуть звернутися до нас для подолання будь-яких перешкод», — додав Венс.

Він також зазначив, що делегації мають багато роботи, яку вони з радістю виконають.

Станом на 16:50 стало відомо, що іранська делегація відмовилася від участі у запланованому рукостисканні та спільній фотосесії з делегацією США.

Війна в Ірані: останні новини

Нагадаємо, у Сполучених Штатах виник політичний скандал через нову мирну угоду між адміністрацією Дональда Трампа та Іраном. Меморандум про взаєморозуміння, підписаний 17 червня, викликав гостру критику навіть серед республіканців у Конгресі, які вимагають від Білого дому розкрити усі деталі домовленостей.

Законодавці висловлюють занепокоєння, що документ передбачає надмірні поступки Тегерану без належних гарантій безпеки, і нагадують, як раніше сам Трамп жорстко критикував іранську ядерну угоду 2015 року.

Згідно з меморандумом, США зобов’язуються протягом 30 днів зняти морську блокаду іранських портів та поступово пом’якшити санкції. Натомість Іран має відкрити Ормузьку протоку для міжнародного судноплавства та ініціювати 60-денні переговори щодо остаточного врегулювання конфлікту.

У Білому домі висловлюють переконання, що ці кроки сприятимуть стабілізації Близького Сходу, відновленню глобальних поставок нафти та запобіганню ескалації. Незважаючи на це, Конгрес вже вимагає термінового брифінгу щодо всіх пунктів підписаного документа.

Пізніше президент США Дональд Трамп заявив у Truth Social, що під час 60-денного режиму припинення вогню з Іраном у районі Ормузької протоки жодні збори за прохід суден стягуватися не будуть.

Якщо за цей період остаточну угоду не буде укладено, США можуть запровадити власні платежі як відшкодування за їхню роль «янгола-охоронця» у забезпеченні безпеки Близького Сходу. Ця заява пролунала на тлі нещодавнього досягнення мирної угоди, яку планували підписати 19 червня в Женеві.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *