На подвір’ї несподівано знайшли давньоримський артефакт віком 2000 років, загублений після завершення Другої світової війни.

Виявлена знахідка виявилася стародавнім римським артефактом, якому майже дві тисячі років. Вважалося, що його слід зник після Другої світової війни.

Надгробок

Надгробок / © pixabay.com

Приблизно 2000-річний римський надгробок, який вважався втраченим після Другої світової війни, було знайдено на подвір’ї приватного будинку в Новому Орлеані, США.

Про це інформує ScienceAlert.

Даніелла Санторо та її чоловік Аарон Лопес зробили це відкриття в районі Керроллтон у Новому Орлеані. Під час садових робіт вони натрапили на мармурову плиту з латинським написом, яку спочатку сприйняли за декоративну копію стародавнього витвору мистецтва.

Однак напис привернув увагу власників. Він починався словами “Dis Manibus”, що означає “духам померлих” – типова фраза на римських похоронних пам’ятниках. Вони швидко встановили, що плита є автентичним римським надгробком. Подальший переклад виявив, що його було встановлено на честь воїна на ім’я Секст Конгеній Верус. Згідно з написом, він помер у віці 42 років після 22 років військової служби, а пам’ятник встановили його спадкоємці – Атілія Каруса та Веттіус Лонгін.

Точно встановити, як саме артефакт потрапив з Італії до США, навряд чи вдасться. Більшість учасників цієї історії вже пішли з життя, а документальних свідчень про переміщення пам’ятки не збереглося.

Нагадаємо, у британському графстві Сомерсет водій вантажівки Кевін Мінто за допомогою металошукача виявив рідкісну золоту римську каблучку вагою 48 грамів. Каблучку, разом з іншими знахідками – 297 монетами – придбав благодійний фонд South West Heritage Trust за 105 тисяч доларів.

Коментарі Сортувати: Нові Старі Популярні Надіслати

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *