Ебола у Конго виходить з-під контролю: спалах охоплює нові регіони Анастасія Колеснікова

ВООЗ визнає, що поки не можуть взяти під контролю ситуацію з Еболою у Конго / Колаж 24 Каналу
Важливо! Цей матеріал має винятково інформаційний характер і не може бути основою для встановлення діагнозу або медичних висновків. Публікації на сайті засновані на останніх актуальних і науково обґрунтованих дослідженнях у сфері медицини. Якщо Вас турбують проблеми зі здоровʼям, обов’язково зверніться до лікаря.
На сході Демократичної Республіки Конго епідемія Еболи розповсюджується швидше, ніж медичний персонал встигає відстежувати нові випадки зараження. Недуга вже дісталася трьох провінцій, зокрема Південного Ківу.
Станом на 21 травня в країні зафіксовано 83 підтверджених випадки Еболи, ще 746 вважаються підозрілими. Ідентифіковано 1603 особи, які контактували з хворими, проте за добу медики змогли обстежити лише 342 з них. Про це повідомляє Bloomberg.
Яка ситуація у Конго з виявленням заражених Еболою?
Представники ВООЗ зазначили, що боротьба з епідемією ускладнюється недостатньо розвиненою системою епідеміологічного контролю, дефіцитом лабораторного обладнання та нестабільною безпековою ситуацією.
Багато районів на сході Конго є важкодоступними через погану якість доріг та густу рослинність, що часто унеможливлює дістатися туди інакше, ніж на мотоциклах або пішки. Додатковою перешкодою є те, що частину територій контролюють збройні угруповання, а через бойові дії мільйони людей були змушені покинути свої домівки.

Не покладайтесь на випадок у стрічці Додайте 24 Канал у вибрані в Google Додати
Напруженість виникає і через карантинні обмеження. Так, у провінції Ітурі родичі чоловіка, який помер у місцевій лікарні, вступили у конфлікт з медичним персоналом, коли їм відмовили у видачі тіла для поховання через високий ризик розповсюдження інфекції. Під час заворушень протестувальники підпалили намети для лікування хворих на Еболу, які використовувала гуманітарна організація Alima. Також із медичного закладу втекли шестеро пацієнтів, троє з яких мали підтверджений діагноз Еболи.
Вірус поширюється не лише в гірничодобувному районі Монгбвалу, який вважається центром спалаху, але й у прилеглих регіонах Рвампара та Бунія. Ще одним осередком стала громада Ньянкунде, де функціонує велика медична установа, що обслуговує близько 200 тисяч осіб. Там зафіксовано 11 випадків інфікування та встановлено 340 контактних осіб.
ВООЗ також повідомила, що деякі тест-системи, які застосовувалися під час попередніх епідемій Еболи, не здатні виявляти штам Бундібуджо. На додаток, спостерігається дефіцит специфічних ПЛР-тестів. Організація звернулася із закликом до країн терміново розширити масштаби тестування, відстеження контактних осіб та інформаційної роботи серед населення.
Також існує нагальна потреба у створенні “безпечних коридорів”, які б дозволили медикам безпечно діставатися до уражених територій.
Згідно з даними конголезької влади, майже 46% тестів на Еболу показують позитивний результат, що може свідчити про значно вищу кількість недіагностованих випадків.
Ситуацію посилює й той факт, що частина регіону перебуває під контролем повстанців M23, яких підтримує Руанда. Вони анонсували створення власної системи реагування на Еболу на підконтрольних їм землях і закликали мешканців до співпраці з медичними працівниками.
В Конго серед загиблих – волонтери Червоного Хреста
За інформацією BBC, у Конго троє волонтерів Червоного Хреста загинули від Еболи.
Вони могли інфікуватися під час роботи з тілами померлих.
Міжнародна федерація товариств Червоного Хреста і Червоного Півмісяця повідомила, що волонтери заразилися ще 27 березня в провінції Ітурі, коли спалах хвороби офіційно ще не був підтверджений. Вони брали участь в іншому гуманітарному проєкті.
Серед загиблих – Алікана Удумусі Августін, Сезабо Катанабо та Аджіко Чандіру Вівіан. Вони працювали у місті Монгбвалу, яке наразі вважається осередком епідемії.
Волонтери померли у період з 5 по 16 травня.
На даний момент спалах Еболи в Конго вже призвів до понад 170 ймовірних летальних випадків.
Всесвітня організація охорони здоров’я підвищила рівень небезпеки в країні з “високого” до “дуже високого”.
Водночас ризик для інших країн Африки оцінюється як високий, а загальносвітовий – як низький.
В Уганді зросла кількість заражених
В Уганді зафіксовано ще три нові випадки інфікування Еболою. Серед хворих – медичний працівник та водій, які контактували з першим зареєстрованим пацієнтом у країні. Загалом кількість підтверджених випадків Еболи в Уганді досягла п’яти.
За даними урядових джерел, водій перевозив інфікованого хворого, а медичний працівник заразився під час догляду за ним. Обох виявили завдяки моніторингу контактних осіб; наразі вони отримують лікування.
Також Еболу виявлено у жінки з Конго, яка прибула до Уганди з легкими симптомами. Вона здійснила переліт чартерним рейсом з Аруа до Ентеббе, звернулася до приватного медичного закладу в Кампалі, а потім повернулася до Конго.
Всі особи, які контактували із зараженими, перебувають під медичним наглядом.
Нагадуємо, що спалах Еболи спричинений рідкісним штамом Бундібуджо, проти якого відсутня перевірена вакцина. Медичні фахівці наголошують, що вірус може передаватися через контакт із тілом померлого, оскільки біологічні рідини залишаються заразними навіть після смерті.
17 травня ВООЗ оголосила спалах Еболи в Конго та Уганді надзвичайною ситуацією міжнародного значення.
Читають зараз:Росія підняла у небо стратегічну авіацію: є загроза удару по Україні
Источник: www.24tv.ua
