“То будете бити нас чи ні?” Як Україна вправно “перемогла” НАТО на маневрах 2025 року.

“Чи плануєте ви нас атакувати?”: як Україна віртуозно “відправила на дно” НАТО на маневрах у 2025 Софія РожикКлючові моменти

  • Україна в ході військових навчань НАТО REPMUS/Dynamic Messenger у 2025 році без особливих зусиль “потопила” фрегат НАТО.
  • Після маневрів НАТО здобуло цінні знання завдяки досвіду України, яка виявила вразливості сил Альянсу, застосовуючи безпілотні апарати.

Як Україна “відправила на дно” фрегат НАТО на маневрах у 2025 / Колаж 24 Каналу, фото AP і Naval News (ілюстративні)

ЗМІ стало відомо, як Україна “потопила” фрегат НАТО дронами на військових навчаннях НАТО REPMUS/Dynamic Messenger у 2025 році. Інсайдери повідомили, що багатонаціональна військово-морська група під орудою України, яка грала роль противника під час навчань, змогла знайти слабкі місця сил НАТО.

Про це пише видання Frankfurter Allgemeine Zeitung (FAZ).

Як НАТО “поступилося” Україні?

Під час маневрів було 5 етапів навчань біля берегів Португалії. Вони охоплювали охорону портів і конвоїв, а також напади на конвої.

“Червона” команда складалася з американських, британських, іспанських та інших підрозділів, її очолювала Україна. Команда “синіх” – це війська НАТО. У всіх випадках перемогли війська України.

У ході навчань вони задіяли українські підводні дрони Magura V7. Завданням було перевірити нові технології в реальних умовах – в обстановці, де придушення сигналів, акустичне стеження і військові контрзаходи відтворювалися максимально правдиво.

Інші держави-учасниці також задіяли безпілотні літальні апарати. Крім морських дронів, з обох сторін були також літаки і великі військові кораблі.

Згідно з правилами маневрів, “ворожі” судна фактично не вражалися. “Переможцями” ставали ті, хто першим захопив ворога в приціл.

Наприкінці четвертого тижня навчань “червона” команда була визнана переможцем. Як зазначає джерело, маневри показали, що безпілотні системи в комбінації з бойовим досвідом і надійним плануванням являють собою “реальну загрозу” для військово-морських сил НАТО.

Під час імітації атаки на конвой “червоній” команді вдалося нанести стільки “влучень” у фрегат, що той би затонув у реальному бою. Через 5 хвилин “синя” команда, все ще не усвідомлюючи ситуацію, запитала в загальному чаті: “То чи збираєтеся ви нас атакувати?”.

Суть проблеми була не в тому, що вони не могли нас зупинити – вони навіть не бачили нашої зброї,
– підкреслило українське джерело.

Після цих маневрів НАТО здобуло цінні уроки завдяки досвіду України на передовій.

Варто зазначити, що ще на початку повномасштабного вторгнення Україна зверталася до Заходу з проханням про військову допомогу. Тепер ситуація докорінно змінилася, і Київ стає повноцінним партнером західних країн. У бесіді з 24 Каналом колишній радник міністра оборони України Юрій Сак підкреслив, що Україна сьогодні має можливості дивувати західних військових своїми можливостями.

Уже вдруге Україна бере гору на військових навчаннях

  • На навчаннях Hedgehog в Естонії ЗСУ також змогли “розбити” наступальні групи НАТО. Останні не були готові до масового ураження дронами.
  • Українські військові виявили слабкі місця НАТО. Зокрема, наступальне угруповання військ Альянсу допустило ряд помилок: переміщувало техніку великими групами, не проводило належного маскування, не перевіряло дороги на предмет мінування перед початком руху колон, а ще піхотні підрозділи не намагались сховатися при наближенні БпЛА.
  • Український військовий зазначив, що зараз основна загроза йде з повітря. Тактика механізованих штурмів з великою кількістю техніки вже не є актуальною.

Читають зараз:”Шахеди”, якими атакує Іран, відрізняються від тих, якими б’є Росія, – Зеленський

Источник: www.24tv.ua

No votes yet.
Please wait...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *